200 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!!!
0 TL

Bebek Zeka Kartları/Zeka-Kavram Kartları

Bebek Zeka Kartları/Zeka-Kavram Kartları

Marka: Yükselen Zeka
%12

339.90 TL

300.00 TL

Şimdi sipariş verirseniz içerisinde kargoda.
Hızlı Kargo
Hızlı Kargo
Sepete Ekle
Hemen Al

Kartlar oyun kartı değildir. Erken çocukluk eğitiminde kullanılan Sağ Beyin Bebek Zeka Kartlarıdır™. Sunum kartı olarak tasarlanmıştır. Bebeklerin elinde oyuncak olarak kullanılırsa kırışır,bükülür. Diş çıkaran bebek uzun süre emerse kenarlarından açılır. Bu videoda biz kartlarımızın ne kadar özenle hazırlandığını anlatıyoruz. Kartlarımız 350 gr  selefon kaplı dayanıklı ama elbette doğru kullanılmazsa zarar görebilir.

NOT: Sağ Beyin Bebek Zeka kartları CD içermez. Çünkü 3 yaşına kadar hiçbir şekilde ekran(Telefon-Tablet-Televizyon) önermiyoruz. Yayınevimiz ülkemiz genelinde 3T canavarına karşı yürütülen mücadeleyi başlatması ile tanınmaktadır. 3 yaş altı çocuklar için yararlı olduğunu beyan etse bile hiçbir uygulamayı ya da programı telefon-tablet-televizyon üzerinden takip etmemenizi öneririz. Erken çocukluk döneminde ekrana maruz kalmak dislektik ve otistik davranışların gelişmesine yol açmaktadır. ileride 3-6 yaş aralığında ise günde en fazla 1 saat izin verebilirsiniz. Bu bir saati de iki parçaya bölmeniz faydalı olacaktır.

12-36 Ay Set İçeriği:

  • 60 adet Sağ Beyin Bebek Zeka Kartı
  • Kullanma kılavuzu
  • Kart Ebadı: 20 cm x 24 cm
  • Kart Özelliği: 350 gr  selefon kaplı dayanıklı ve güvenlik amaçlı oval köşeli

Zeka Kartları- Türkçe/İngilizce:

  • 60 adet Sağ Beyin Zeka Kartı- 120 Kavram
  • Kart Ebadı: 20 cm x 24 cm
  • Kart Özelliği: 350 gr  selefon kaplı dayanıklı ve güvenlik amaçlı oval köşeli

Bu setimizde eylem, duygu, duyu, sayı, şekil, miktar, mekan, boyut ve renk kartlarıyla ana dil ve yabancı dil eğitiminin en temel yapı taşlarını en kaliteli görseller ve pedagojik içerik tasarımı ile sunuyoruz.

0-12 ve 12-36 Ay Zeka Kartları setleri ardından hazırladığımız bu seti de çok seveceksiniz.

Bu setimizin bir yaş sınırı yoktur. Yani 12 ay ve üzeri tüm bebekler,çocuklar ve yetişkinler kullanabilir. Dil eğitiminde sağ beyin çok önemli bir işlev üstlenir. Bu setimiz özel eğitim öğrencileri düşünülerek de hazırlanmıştır. Kısaca şunu belirtmek isteriz ki eylem, duygu, duyu, sayı, şekil, miktar, mekan, boyut ve renk kartları konusunda dünyanın en iyi ve kaliteli setini hazırladık. Çok severek faydalanacağınız bir set ortaya çıktı.

Dikkat süresi tablosunu iyice inceleyelim. Sağ Beyin Bebek Zeka Kartları bu dikkat sürelerini artırmayı,dil,odaklanma,sosyal beceri gibi temel kazanımları gerçekleştirmeyi hedefler. Elbette bu kartlarla ilgilenme süresi bebekten bebeğe değişir fakat asla unutmamamız gereken nokta şudur bebekler 1 -2 dakika odaklanabilirler daha fazla değil.

İşte bu bilimsel gerçek ışığında sizin de günde 3 defa 1-3 dakika sürecek sunumlar yapmanız gerekmektedir. Annelerimiz bazen bebeklerinin kartlarla yeterince ilgilenmediğini düşünürler. Peki ama yeterince ilgilenmek nedir? Bir bebek dikkatini kaç dakika sürdürebilir? İşte bu noktada bu tabloyu incelemek çok yararlı olacaktır. Bebek ve çocuk eğitiminde her zaman küçük adımlar ilkesini benimsemeliyiz. Erken çocuk eğitiminde hedef koymak, sınav yapmak değil eğlence dolu kaliteli vakit geçirmek önemlidir. Zeka kartlarının nasıl kullanılması gerektiği setlerimizin içerisinde çıkan anne yönlendirme cetvelinde bulunmaktadır.

Sağ Beyin Bebek Zeka Kartlarını kullanırken dikkat edeceğimiz ana ilkeler nelerdir?

ÖNEMLİ UYARI: Bebek Zeka Kartlarının ilk kutusunda 15 adet Görsel Uyarım Kartları bulunmaktadır. Bu kartların kullanımı Zeka Kartlarının kullanımından farklıdır. Bu kartları bebeğimizin yatağının yan duvarlarına gözüne 30 cm uzaklıkta olacak noktalara asacağız, ya da emzirirken, ona hikayeler anlatırken ve onunla oynarken göstereceğiz. Bu 15 adet kartı her gün göstereceğiz ki göz sinirlerine ve beynine uyarı vermiş olalım. Bu kartları çok hızlı bir şekilde değil bebeğinizin incelemesine izin verecek şekilde 15 saniye göstererek değiştireceğiz. Şunu unutmayalım gözlerimiz diğer organlarımızdan farklıdır, öğrenerek işlev kazanırlar. Uyarı vermek göz ve beyin için çok önemlidir. Gözlerimiz doğduğumuzda ilk 6 ay süresince çok net göremez. İşte bu süreçte uyarım kartları çok büyük önem taşır. Bebekler bu kartları görünce çok heyecanlanırlar bu konuda endişe etmenize gerek yok. Çünkü bu kadar net gördükleri tek şey bu kartlardır ve bu durum onların çok hoşuna gider. 

1- Günde 2-3 seans yapacağız. 

2- Seanslar 2-3 dakikayı geçmeyecek

3-Her seansta göstereceğiniz set kutuda belirtilmiştir. Set kodları kartların arka üst köşesinde şeffaf bir şekilde belirtilmiştir. Her hafta 10 adet yeni karta geçiş yapılacak. O haftanın kartlarını 5 tur göstereceksiniz. Önceki haftaların kartlarını ise kendi içlerinde karıştırarak sadece 1 tur göstereceksiniz. Böylece küçük adımlarla ilerlemiş ve bebeğinizin algı,dikkat,işitsel odaklanma ve sosyal becerisine çok büyük katkı sunmuş olacaksınız.

4-Çocuğumuza dokunarak ona sarılarak sevgimizi göstereceğiz ve ne kadar başarılı ve zeki olduğunu hissettireceğiz.

5- Zeka Kartı seansları ardından fiziksel bir pekiştireç vermeyeceğiz.( Şeker vb)

6- Kartların arka yüzlerinde yazı ön yüzlerinde resim bulunmaktadır. Böylece siz bebeğinize kartları gösterirken en arkadan çekip en öne koyarken hangi görseli gösterdiğinizi eğilerek bakmaya çalışmadan doğrudan kartın size dönük arka yüzünden okuyarak ilerliyorsunuz. Böylece bebeğinizle göz temasınızı kaybetmemiş oluyorsunuz. Elinizdeki kart setlerini 5 tur gösteriyorsunuz. Her kartı adını söyleyerek 1-2 saniye gösterip diğer karta geçeceksiniz.

7- Zeka Kartları seansları basit dil kartları, nesne kartları gibi değildir. Özel olarak seçilmiş kelime gruplarının çok kaliteli görselleri yoluyla bebeklerin beynine tohum bilgiler ekilir. Bu seanslar bebeğinizin algı ve dikkat, işitsel ve görsel odaklanma,sosyal beceriler ve dil becerisine katkı sunacaktır. 

İşte bu kadar basit bir şekilde uygulan bu setler ile günde sadece 10 dakika ayırarak çocuğunuzun gelişimine büyük katkı sunacaksınız. Bebek Zeka Kartlarını uygularken elbette sizler de harika metotlar geliştireceksiniz. Şunu çok net belirtmekte fayda var ki sağ beyin eğitiminin sert kuralları olmaz. Sadece ana ilkelerimizi belirterek gerisini sizin enerjinize bırakıyoruz.

Çünkü her bebek özeldir. Her annenin doğal öğretme yeteneği vardır ve kurallar değil istekli olmak  başarı getirir.

Sağ Beyin Bebek Zeka Kartlarını hazırlarken en üst kalitede görseller ve baskı malzemesi kullandık. Bu şekilde sizlere çok kullanışlı özenle seçilmiş ve içeriği bilimsel olarak belirlenmiş kartlar hazırladık.

Dikkat süreleri tablosunu incelerken dikkat edilecek en önemli nokta şudur: Okula başlama yaşına doğru dikkat süresi 15-20 dakikalara çıkması gerekiyor. Ama son yıllarda tüm dünyayı işgal eden enformatik heyelan sonucu  çocukları 3 T -canavarının büyütmesi (Telefon-Tablet-Televizyon) gibi bir durum ile karşı karşıyayız. Peki bu neye yol açıyor?

Okula başlamış ama dikkatini sürdürmeyi bilmeyen çocuklarla öğretmenlerimizin karşı karşıya gelmesine elbette. Oysa çocuğumuzun okul olgunluğuna erişmesi bizim sorumluluğumuz altındadır. Çocuklarımızın duygusal,bedensel ve zihinsel gelişimlerinden birinci derecede bizler sorumluyuz. 

İşte erken çocukluk eğitimi bu açıdan çok önemlidir. Bize düşen okula başlayıncaya kadar çocuğumuzla nitelikli etkinlikler yaparak onun dikkat süresini geliştirmek ve akademik başarı ve kişilik gelişimine katkı sağlamak.

Erken Çocuk Eğitimi aslında çok sevimli bir kavram değil. Çünkü eğitim kavramı bile biraz garip duruyor. Erken çocuk eğitimi aslında bir eğlence ve etkinlik olarak ele alınmalıdır. Eğitim kurumlarının en büyük hatasının 2 E KURALI‘na uymamak olduğunu sürekli olarak belirtiyoruz. Yaptığımız öğretmen eğitimlerinde bunu hep vurgularız. Nedir bu kural?

Eğitim %30 – Eğlence %70 olmazsa o sistemi devam ettiremezsiniz. Çünkü çocukların gençlerin beyni ve bedenleri sıralarda oturmak için yaratılmamıştır. Hormon dengeleri buna uygun değildir. Bir hafta sonu mesleki eğitim kursunda nasıl sıkıldığınızı hatırlayın lütfen. Yüksek lisans ve doktora derslerini hatırlayın. Kendiniz katlanamadığınız hiçbir şeyi çocuklardan beklemeyin. Bu açıdan erken çocukluk eğitiminde küçük adımlarla ilerleyen,kısa eğlenceli seanslar yapmak hedefimiz olmalı.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.

Hoppibebe ile Online Alışveriş

Çocuklarınız, eviniz ve sizin için online alışveriş deneyimini kusursuz yaşayabileceğiniz, her bütçeye uygun, ihtiyaçlarınıza yönelik her çeşit ürünü bulabileceğiniz bir platform olarak 2018 yılından beri faaliyetlerimize hız kesmeden devam etmekteyiz.

Hoppibebe olarak çocukları için her şeyin en iyisini isteyen siz ebeveynler ile empati kurduk. Bu yüzden “En iyisini anneler ve babalar bilir” diyerek ihtiyaç duyduğunuz her ürüne sizden ilham alarak yer verdik.

En hesaplı bebek bezleri, en uygun ıslak mendiller, en yararlı faaliyetler, çocuklarınız için en sağlıklı deterjanlar, çeşit çeşit akıl ve zeka oyunları ve online market alışverişi için gerekli olan her şeye Hoppibebe üzerinden erişebilirsiniz. Bizimle çocuk ve bebek ürünlerini keşfedebilir, aynı zamanda evinizin market alışverişini de yapabilirsiniz.

Bebek bezi, ıslak mendil, bebeklere özel deterjanlar, prematüre bebek bakım ürünleri, çocuklar için akıl oyunları, en iyi bebek maması ve devam sütü markaları, ayrıca her geçen gün artan ürün çeşitlerimizle sizin için hizmet vermeye devam ediyoruz. Prima, Molfix, Dalin, Sleepy, Baby Turco gibi birçok birinci sınıf bebek bezi markaları ve daha fazlasına buradan sahip olabilirsiniz.

Yenidoğan ve Bebek Ürünleri Online Alışveriş

Gerek yenidoğan bebek gerekse tüm yaş grubu bebekler için her türlü ihtiyaç söz konusu olduğunda, evinizin neşeleri yavrularınız en iyisini hak ediyor. Yenidoğan ve tüm bebek ürünleri yelpazesiyle çocuklarınız için en doğru ürünlere burada ulaşın. Yenidoğan bebek bezi tercihleriniz için en iyi bebek bezi markaları ve çeşitleri hoppibebe’de mevcut. Molfix yenidoğan, Prima yenidoğan, Sleepy bio natural bebek, yenidoğan bakımı için kozmetik ürünler, Aptamil yenidoğan bebeklere özel mamaları ve tüm organik bebek ürünleri ile aradığınızı kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda tüm yaş grubu bebekler için de sağlıklı ıslak mendillerden, ek gıdalara, deterjanlardan çıngıraklara kremlerden eğitici oyuncaklara kadar her şey, Hoppibebe’nin online satış hizmeti ile bir tık kadar yakınınızda. 

Çocuklar için Online Alışveriş

Çocuğunuz için alışveriş yapmak şakaya gelmez. Bu nedenle en kapsamlı ve en iyi çocuk ürünlerini keşfetmenize ve edinmenize yardımcı oluyoruz. Çocuklarınıza özel, ingilizce öğrenme setleri, temelden matematik öğrenme kitapları, eğlenceli ve öğretici takviye kitaplar, akıl ve zeka oyunları, büyük çocuklarınız için okuma alışkanlıklarını besleyecek keyifli kitaplar ve siz ebeveynler için en iyi kitaplar ve daha nicelerine sitemizden kolaylıkla erişebilirsiniz.

Ayrıca üstün zekalı çocukların özellikleri için üretilmiş eğitici ürünler de kategorilerimiz de yer almaktadır. Bu ürünlerin hepsi uzmanlar tarafından hazırlanmış, zengin eğitici içeriklere ve tatmin edici özelliklere sahiptir. Üstün zekalı çocuklara özel Bilsem Hazırlık Seti de ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Çünkü bizim için her çocuk ayrıcalıklıdır.

Bu eğitici ürünler ve akıl oyunları çeşitleri sayesinde, çocuğunuz bilgi edinirken, gelişimini destekler ve eğlenceli bir aktivite ile zamanını doğru değerlendirmiş olur. Birlikte yapacağınız okuma aktiviteleri ile siz de kendi kitabınızı alarak onlara örnek olarak çocuklarınızla verimli zaman geçirebilirsiniz.

Market Online Alışveriş

Online market alışverişi yapmak sizi birçok dertten kurtarıyor. Taşıma derdi, reyon reyon gezme derdi yok. Tüm ürünlere bir tık ile ulaşabilirsiniz. En güvenilir internet alışveriş siteleri hangisi, en uygun alışveriş nereden yapılır diye uzun uzun düşünmenize gerek yok. Türkiye’nin her yerine sunduğu hızlı teslimat ve ücretsiz kargo hizmeti ile hoppibebe bu konuda da tüketicinin yanında.

Geniş ürün yelpazesi ile en uygun alışveriş fırsatı için doğru adrestesiniz. Çocuklarınız, bebeğiniz için en doğru ürünlere ulaşabilir aynı anda kendiniz ve eviniz için de gerekli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Trendyol, Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Amazon, Çiçeksepeti ve tüm pazaryerlerinden Hoppibebe’nin mağazasına ulaşabilirsiniz.

Mutlu alışverişler!

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı