100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

 

Shapy oyunu 4 yaş ve üzeri çocuklarda seçici dikkat ve hızlı refleks gelişimi sağlayan bir grup oyunudur.

Oyunun İçeriği

Oyunda üzerlerinde şekiller bulunan (daire, kare, üçgen, yıldız, çiçek, kalp) 41 adet renkli ahşap sekizgen parça, 3 adet oyun küpü ve mavi bezden yapılmış bir oyun alanı bulunmaktadır.

Shapy nasıl oynanır

Shapy oyunu çocukların oyuna alışması için kolaydan zora doğru aşama aşama oynatılır.

İlk Aşama (Başlangıç düzeyi)

İlk olarak üzerinde tek şekil bulunan ahşap parçalar oyun alanına yerleştirilir. Tek oyun küpü atılır. Oyun küpünde çıkan şeklin olduğu parçanın üzerine elini ilk kapatabilen oyuncu o şekli kazanır.

İkinci Aşama (Orta Düzey)

Bir süre bu şekilde oynadıktan sonra (yaş grubuna göre bu süre 1 hafta ile 1 ay olarak değişebilir.) oyun alanına 2 şekilden oluşan parçalar da ilave edilir ve 2 oyun küpü aynı anda atılır. 2 oyun küpünde çıkan şeklin bulunduğu parçaya elini ilk kapatan oyuncu o parçayı kazanır.

Üçüncü Aşama (İleri Düzey)

Bu şekilde oynamaya da alıştıktan sonra tüm parçalar oyun alanına yerleştirilir. 3 oyun küpü aynı anda atılır. 3 oyun küpünde çıkan şeklin hepsinin olduğu parçaya elini kapatan oyuncu o şekli kazanır.

 

Burada dikkat edilmesi gereken bir durum oyun küplerinde aynı şeklin gelmesidir. Örneğin bir oyun küpünde kare, diğer 2 oyun küpünde ise üçgen çıkması durumunda üzerinde 2 şekil bulunan (kare ve üçgen) parça kapılmalıdır. 3 oyun küpünde de aynı şekil çıkması durumunda sadece tek şeklin olduğu parça alınır.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır