100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

Örnek Hayatlar 2

Örnek Hayatlar 2

Marka: Timaş İlk Genç
%100

18.20 TL

0.00 TL

Şimdi sipariş verirseniz içerisinde kargoda.
Sepete Ekle
Hemen Al

Örnek Hayatlar

Kitap 1: Elma Dersem Düş Fizikçiler

Fizik biliminin on müthiş ismiyle tanışacağınız bir yolculuğa hazır mısınız?

Milattan öncesinden yola çıkıp günümüze kadar gelirken Arşimet, El Kindi, İbnü’l Heysem, Abdurrahmân El-Hazini, Newton, Marie Curie, Rutherford, Einstein, Abdüsselâm ve Stephen Hawking’in hayat hikâyelerini okuyacak,evrendeki sırları nasıl keşfettiklerine tanık olacaksınız.Onların hayat hikâyeleri sadece fizikle ilgilenenlere değil evrene meraklı gözlerle bakan herkese ilham verecek. Genç okurları araştırmaya ve sormaya teşvik edecek.

Stephen Hawking’in dediği gibi, “Çocukların ve gençlerin ‘neden’ diye sormaları önemlidir. Merak etmeye devam ettiğim için ben de bir çocuk sayılırım.”

Sayfa Sayısı: 160

Ebat: 12,5x19,5

Yazar: Duygu Kaçaranoğlu

Kitap 2: Sayıların Efendileri Matematikçiler

Tarih boyunca matematiğe gönül veren birçok kişi onu bir bilim olmaktan çok resim, müzik gibi bir sanat dalı veya evreni anlamanın anahtarı olarak gördü; evrende olan her şeyi sayıların diliyle anlamlandırdı.Bu kitap sizi Doğu’nun ve Batı’nın on bir müthiş matematikçisi ile tanıştıracak. Onların hayat hikayelerini, araştırma ve buluşlarını okurken hem eğlenecek hem de daha fazlasını merak edeceksiniz.Tabii onlarla birlikte sayıların tuhaf dünyasına adım atmaya cesaretiniz varsa… Çünkü matematikçi Gauss diyor ki, “Bu yüce bilimin olağanüstü çekim gücü, kendisini ancak içine girmeye cesareti olanlara gösterir!”

Madem evet diyorsunuz, o zaman matematik denizine balıklama atlayın!

Keyifli okumalar…
 

Kitaptan Alıntılar

“Evren bir sayı uyumudur.”

Sayılar arasındaki tesadüfi olamayacak kadar mükemmel bir uyum vardı. Bu da ilahi uyumun bir yansımasıydı.

“En büyük zenginlik bilgiye sahip olmaktır.”

Bilgi, sırf kendisi için kazanılmaya değerdir.

Her bilgi ufkumuzu, hayal dünyamızı biraz daha genişletecek ve zamanla olaylara çok farklı boyutlardan bakabilmemizi sağlayacaktır.

“Bir ilim adamı ya kendinden önce kimsenin tespit edemediği bir konuda eser kaleme alır, ya kendinden önceki bilim adamlarının kapalı bıraktığı konuları açıklar, kolaylaştırır ve anlaşılır kılar veya daha önce yazılmış eserlerde bulunan eksiklikleri giderir, yanlışları düzeltir.”

Sayfa Sayısı: 144

Ebat: 12,5x19,5

Yazar: Duygu Kaçaranoğlu

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır