Blue Orange

(0)

Mindo Köpekcik

Mindo Köpekcik 5 yaş ve üzeri çocukların oynayabileceği tek kişilik bir mantık yürütme, görsel algı ve problem çözme becerileri oyunudur.

Oyunun amacı, Köpekciği görev kartında belirtilen yere yerleştirdikten sonra diğer dikdörtgen ve/veya kare oyun kartlarını görev kartındaki deseni oluşturacak şekilde birleştirmektir.

Mindo Köpekcik Oyunu Nasıl Oynanıyor?

Oyunumuzda dört faklı zorluk seviyesinden oluşan toplam 60 görev kartı, 9 çift yönlü oyun kartı (2 kare, 7 dikdörtgen) bulunmaktadır. Yeşil görev kartlarında 3x3 görevler, Sarı göre kartlarında 2 adet ipucu içeren 4x4 görevler, turuncu görev kartlarında 1 adet ipucu içeren 4x4 görevler ve kırmızı görev kartlarında hiç ipucu içermeyen 4x4 görevler bulunur.

Oyunun Başlangıcı

Mindo Köpekcik oyununda öncelikle bir zorluk seviyesi seçiyoruz. Örneğin; yeşil görev kartları ile oynarken yeşil renkli oyun kartları ile Köpekciğin kulübesini gösteren sarı oyun kartını kullanmıyoruz.  Diğer zorluk seviyelerini ise bu oyun kartlarını da dahil ederek tüm oyun kartları ile oynuyoruz.

Mindo Köpekcik Oyununun Kuralları

Yeşil görev kartı ile oynuyorsanız başlangıçta Köpekciği yerine yerleştiriyoruz. Ardından dikdörtgen arkalı önlü 4 oyun kartını, görev kartındaki desenin aynısını oluşturacak şekilde birleştiriyoruz.

Sarı, turuncu ve kırmızı görev kartları ile oynarken öncelikle Köpekcik ve kulübesinin olduğu oyun kartlarını doğru yerlerine yerleştiriyoruz. Sonrasında 7 dikdörtgen ve arkalı önlü oyun kartını görev kartındaki desen ve ipuçları ile eşleşecek şekilde birleştiriyoruz.

Mindo Köpekcik Oyununun Kazanımları

Mindo Köpekcik oyunu 5 yaş ve üzeri çocuklarda mantık yürütme, problem çözme ve görsel algı becerilerini geliştirir.

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 72 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4