ThinkFun Oyuncak

(0)

Zingo İngilizce SightWords

Zingo Sight Words

Zingo Sight Words oyunu, 7 yaş ve üzeri çocukların hem İngilizce kelime ezberlemelerini sağlayan hem de dikkatlerini güçlendiren 6 kişiye kadar oynanabilen bir grup oyunudur.

 

Diğer Zingo oyunundan farklı olan tarafı Sight Words versiyonunda, İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri öğrenme ve telaffuz etme becerileri de kazandırılmış olur. Burada fiiller, zamirler gibi farklı kelimeler de mevcuttur. (and, for, have, said)Zingo Oyununun İçeriği

Zingo oyununda 9 kelimeden oluşan 6 farklı kart, 1 tane taş dağıtıcı makine, 72 adet taş (her taştan 3 er adet) bulunmaktadır.

Zingo sayesinde çocuklar 24 farklı İngilizce kelimeyi öğrenmiş olurlar.Zingo Oyunundaki Kartların Farklı Renkleri Ne Anlama Geliyor?

Kartların bir yüzü yeşil bir yüzü kırmızıdır. Yeşil taraf yarışma düzeyi düşük, kırmızı taraf ise yüksektir. Kırmızı yüzeyde oyuncuların kartlarındaki ortak kelime sayısı daha fazladır. Kırmızı yüzeyde oynarken oyuncuların taşları kapabilmek için daha dikkatli ve daha hızlı olması gerekmektedir.

 

Oyunun Oynanışı

Bir kişi taş dağıtan makineyi yönetir. Herkeste birer tane kart bulunmaktadır. Makine hareket ettirildiğinde 2 adet taş çıkartır. Oyunu yöneten kişi bu taşlarda çıkan İngilizce kelimeleri söyler. Böylece çocuklar kelimelerin İngilizce isimlerinin telaffuzunu öğrenebilecektir. Çıkan taşlardaki kelimelerden kendi kartında olan çocuk hızlı bir şekilde bu şeklin ismini söyler. Kelimeyi ilk söyleyebilen oyuncu o taşı alır ve kendi kartına yerleştirir. Karttaki kelimeleri ilk tamamlayan oyuncu oyunu kazanır. Eğer çıkan kelime kimsede yoksa taş dağıtıcının üst bölmesinden ittirilerek tekrar hazneye atılır. Kartındaki kelimeleri ilk tamamlayan oyuncu Zingo diyerek oyunu kazanır.Zingo'nun Dikkat Gelişimine Etkisi

Taş dağıtıcı makinenin aynı anda 2 tane taş atıyor olması çocuklarda dikkat gelişimi açısından çok etkilidir. Çünkü çocuk 2 taşa aynı anda bakar ve kendi kartında olup olmadığını kontrol eder. Bunu hızlı bir şekilde söyler ve taşı alır.

 

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 104 Kişi İnceledi

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4