200 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!!!
0 TL

Harry Potter ve Ateş Kadehi - Kitap 4

Harry Potter ve Ateş Kadehi - Kitap 4

Marka: Yapı Kredi Yayınları
%15

45.00 TL

38.25 TL

Şimdi sipariş verirseniz içerisinde kargoda.
Sepete Ekle
Hemen Al

Harry Potter’in büyücülük okulundaki dördüncü yılında başından geçenleri anlatan Harry Potter ve Ateş Kadehi, dizinin önceki kitaplarında tanık olduğumuzdan hem çok daha eğlenceli, hem çok daha ürkütücü bir büyücülük dünyasının kapılarını açıyor.

Riddle Evi

Riddle ailesi o evde oturmayalı yıllar olduğu halde, Küçük Hangleton köyü sakinleri ona hâlâ “Riddle Evi” diyordu. Ev köye hâkim bir tepedeydi, bazı pencereleri tahtalarla kapatılmıştı, çatısındaki kiremitler eksikti ve sarmaşıklar dizginlenemez şekilde cephesini kaplamıştı. Bir vakitler güzel bir malikâneymiş, şimdi de kilometrelerce mesafe dahilindeki en büyük ve heybetli bina olduğu rahatlıkla söylenebilirdi. Ne var ki, Riddle Evi artık rutubetliydi, terk edilmişti ve içinde kimse oturmuyordu.

Küçük Hangleton’lıların hepsi eski evin “ürpertici” olduğu konusunda fikir birliği içindeydi. Yarım yüzyıl önce orada tuhaf ve korkunç bir şey olmuştu, dedikodu konuları azalınca köyün yaşlı sakinlerinin bugün de üzerinde konuşmayı sevdikleri bir şey. Hikâyenin üzerinde öyle çok konuşulmuş ve o kadar çok yeri süslenip püslenmişti ki, artık kimse gerçeğin ne olduğunu pek kestiremiyordu. Ancak, hikâyenin bütün çeşitlemeleri aynı noktadan başlıyordu: Elli yıl önce, Riddle Evi’nin hâlâ bakımlı ve etkileyici olduğu günlerde, güzel bir yaz sabahı şafak sökerken bir hizmetçi oturma odasına girmiş ve üç Riddle’ın cesetleriyle karşılaşmıştı.
Hizmetçi çığlıklar atarak tepe aşağı köye koşmuş ve herkesi uyandırmıştı.

“Gözleri açık orda öyle yatıyorlar! Buz gibi soğuk! Üstlerinde hâlâ akşam yemeği kılıkları var!”

Polis çağrıldı. Küçük Hangleton, şokla karışık bir merak ve pek saklanamayan bir heyecanla fıkır fıkır kaynıyordu. Kimse kendine Riddle’ların arkasından ağlarmış süsü vererek nefesini ziyan etmedi, çünkü hiç sevilmezlerdi. Yaşlı Mr ve Mrs Riddle zengin, züppe ve kabaydılar, yetişkin oğulları Tom ise onlardan da beterdi. Köylülerin kafasını kurcalayan tek şey, katilin kim olduğuydu. Sağlıklı görünen üç insan aynı gecede doğal nedenlerle pat diye düşüp ölmezdi ya canım.

Köyün meyhanesi Asılmış Adam, o gece müthiş iş yaptı; cinayetler hakkında konuşmak için bütün köy oraya toplanmıştı. Riddle’ların aşçısı dramatik bir tavırla ortalarında belirip, birden sessizleşen meyhane halkına az önce Frank Bryce diye bir adamın tutuklandığını ilan edince, şöminelerinin başını terk edip oraya gelmenin mükâfatını gördüler.

“Frank!” diye çığlık attı birkaç kişi. “Olamaz!”

Frank Bryce, Riddle’ların bahçıvanıydı. Riddle Evi’nin arazisindeki yıkık dökük kulübede yaşardı. Frank savaştan döndüğünde bacağını bükemiyordu, kalabalığa ve gürültüye de tahammül edemiyordu. O gün bugün Riddle’ların yanında çalışıyordu.

Aşçıya içki ısmarlamak ve biraz daha bilgi almak için bir telaştır patlak verdi.

Aşçı, hevesle dinleyen köylülere, dördüncü şerisinden sonra, “Hep onun tuhaf biri olduğunu düşünmüştüm zaten,” dedi. “Ne bileyim, öyle dost canlısı falan değildi. Yani, ona değil bir, belki yüz kere kahve ikram ettim. Başkalarıyla takılmak istemezdi hiç.”

“İyi ama,” dedi bardaki bir kadın, “çetin bir savaştan çıktı Frank. Sakin bir hayatı seviyor. Hem bir neden...”

Aşçı, “Peki, başka kimde arka kapı anahtarı var, ha?” diye sordu, kaba bir sesle. “Ben kendimi bildim bileli bahçıvanın kulübesinde yedek bir anahtar asılıdır! Dün gece kimse kapıyı zorlamamış! Pencereler kırılmamış! Tek yapması gereken, hepimiz uyurken büyük eve sinsice girmekti...”

Köylüler birbirlerine karanlık bakışlar attılar.

Bardaki bir adam, “Ben hep onun pisliğin biri olduğunu düşünmüştüm aslında,” diye homurdandı.

“Bana sorarsanız, savaş onu bir tuhaf yaptı,” dedi patron.

Köşedeki heyecanlı bir kadın, “Ben zaten demiştim, hayatta Frank’in tersine çatmak istemem diye, değil mi, Dot?” diye sordu.
Dot, hararetle başını salladı. “Hemencecik kızıyor. Hatırlıyorum da, o çocukken...”

Ertesi sabah, Küçük Hangleton’da, Riddle’ları Frank Bryce’ın öldürdüğü konusunda kimsenin en ufak şüphesi kalmamıştı.
Ama komşu Büyük Hangleton kasabasındaki karanlık, pis ve kasvetli karakolda, Frank tekrar tekrar, inatla masum olduğunu söylüyordu. Bir iddiası da, Riddle’ların öldüğü gün evin civarında gördüğü tek kişinin bir yabancı, siyah saçlı ve solgun, yeniyetme bir oğlan olduğu yolundaydı. Köyde başka kimse böyle bir çocuk görmemişti, polis de Frank’in palavra attığından hemen hemen emindi.

Sonra, tam da işler Frank açısından çok ciddi bir hal almışken, Riddle’ların cesetlerine ilişkin rapor geldi. Bu rapor her şeyi değiştirdi.
Polis bundan daha tuhaf bir rapor görmemişti. Bir doktor ekibi cesetleri incelemiş ve Riddle’lardan hiçbirinin zehirlenmediği, bıçaklanmadığı, vurulmadığı, boğazlanmadığı, boğulmadığı ya da (görebildikleri kadarıyla) zarar görmediği sonucuna varmıştı. Aslında (diye devam ediyordu rapor, şüphe götürmez bir hayret havasıyla), Riddle’ların hepsinin sağlığı pek yerinde görünüyordu – yani, ölmüş olmaları dışında. Doktorlar (sanki ille de cesetlerde bir bozukluk bulmak istermiş gibi) her Riddle’in yüzünde bir dehşet ifadesi olduğundan söz etmişti – ama umduğunu bulamamış olan polisin dediği gibi, üç kişinin korkutularak öldürüldüğü nerede duyulmuş ki?

Riddle’ların öldürüldüğü konusunda hiçbir kanıt olmadığı için polis Frank’i bırakmak zorunda kaldı. Riddle’lar, Küçük Hangleton kilisesinin bahçesine gömüldü, mezarları da bir süre ilgi merkezi olmayı sürdürdü. Frank Bryce ise herkesi şaşırtarak, üzerinde bir şüphe bulutuyla, Riddle Evi arazisindeki kulübesine döndü.

Dot, Asılmış Adam’da, “Bana göre onları o öldürdü,” dedi, “polisin ne dediği de umrumda bile değil. Ve eğer biraz utanması varsa buradan gider, çünkü onun yaptığını bildiğimizi biliyor.”

Ama Frank gitmedi. Riddle Evi’nde daha sonra oturan ailenin de, ondan sonraki ailenin de bahçeleriyle ilgilendi – ne var ki, iki aile de uzun süre kalmadı. Yeni ev sahiplerinin bu yerin nahoş bir havası olduğunu söylemeleri belki kısmen de Frank yüzündendi. İçinde oturan kimse kalmayınca, ev de bakımsız bir hal aldı.

Yazar: J.K. Rowling

Sayfa: 664

Boyut: 13,5 x 19,5 cm

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.

Hoppibebe ile Online Alışveriş

Çocuklarınız, eviniz ve sizin için online alışveriş deneyimini kusursuz yaşayabileceğiniz, her bütçeye uygun, ihtiyaçlarınıza yönelik her çeşit ürünü bulabileceğiniz bir platform olarak 2018 yılından beri faaliyetlerimize hız kesmeden devam etmekteyiz.

Hoppibebe olarak çocukları için her şeyin en iyisini isteyen siz ebeveynler ile empati kurduk. Bu yüzden “En iyisini anneler ve babalar bilir” diyerek ihtiyaç duyduğunuz her ürüne sizden ilham alarak yer verdik.

En hesaplı bebek bezleri, en uygun ıslak mendiller, en yararlı faaliyetler, çocuklarınız için en sağlıklı deterjanlar, çeşit çeşit akıl ve zeka oyunları ve online market alışverişi için gerekli olan her şeye Hoppibebe üzerinden erişebilirsiniz. Bizimle çocuk ve bebek ürünlerini keşfedebilir, aynı zamanda evinizin market alışverişini de yapabilirsiniz.

Bebek bezi, ıslak mendil, bebeklere özel deterjanlar, prematüre bebek bakım ürünleri, çocuklar için akıl oyunları, en iyi bebek maması ve devam sütü markaları, ayrıca her geçen gün artan ürün çeşitlerimizle sizin için hizmet vermeye devam ediyoruz. Prima, Molfix, Dalin, Sleepy, Baby Turco gibi birçok birinci sınıf bebek bezi markaları ve daha fazlasına buradan sahip olabilirsiniz.

Yenidoğan ve Bebek Ürünleri Online Alışveriş

Gerek yenidoğan bebek gerekse tüm yaş grubu bebekler için her türlü ihtiyaç söz konusu olduğunda, evinizin neşeleri yavrularınız en iyisini hak ediyor. Yenidoğan ve tüm bebek ürünleri yelpazesiyle çocuklarınız için en doğru ürünlere burada ulaşın. Yenidoğan bebek bezi tercihleriniz için en iyi bebek bezi markaları ve çeşitleri hoppibebe’de mevcut. Molfix yenidoğan, Prima yenidoğan, Sleepy bio natural bebek, yenidoğan bakımı için kozmetik ürünler, Aptamil yenidoğan bebeklere özel mamaları ve tüm organik bebek ürünleri ile aradığınızı kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda tüm yaş grubu bebekler için de sağlıklı ıslak mendillerden, ek gıdalara, deterjanlardan çıngıraklara kremlerden eğitici oyuncaklara kadar her şey, Hoppibebe’nin online satış hizmeti ile bir tık kadar yakınınızda. 

Çocuklar için Online Alışveriş

Çocuğunuz için alışveriş yapmak şakaya gelmez. Bu nedenle en kapsamlı ve en iyi çocuk ürünlerini keşfetmenize ve edinmenize yardımcı oluyoruz. Çocuklarınıza özel, ingilizce öğrenme setleri, temelden matematik öğrenme kitapları, eğlenceli ve öğretici takviye kitaplar, akıl ve zeka oyunları, büyük çocuklarınız için okuma alışkanlıklarını besleyecek keyifli kitaplar ve siz ebeveynler için en iyi kitaplar ve daha nicelerine sitemizden kolaylıkla erişebilirsiniz.

Ayrıca üstün zekalı çocukların özellikleri için üretilmiş eğitici ürünler de kategorilerimiz de yer almaktadır. Bu ürünlerin hepsi uzmanlar tarafından hazırlanmış, zengin eğitici içeriklere ve tatmin edici özelliklere sahiptir. Üstün zekalı çocuklara özel Bilsem Hazırlık Seti de ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Çünkü bizim için her çocuk ayrıcalıklıdır.

Bu eğitici ürünler ve akıl oyunları çeşitleri sayesinde, çocuğunuz bilgi edinirken, gelişimini destekler ve eğlenceli bir aktivite ile zamanını doğru değerlendirmiş olur. Birlikte yapacağınız okuma aktiviteleri ile siz de kendi kitabınızı alarak onlara örnek olarak çocuklarınızla verimli zaman geçirebilirsiniz.

Market Online Alışveriş

Online market alışverişi yapmak sizi birçok dertten kurtarıyor. Taşıma derdi, reyon reyon gezme derdi yok. Tüm ürünlere bir tık ile ulaşabilirsiniz. En güvenilir internet alışveriş siteleri hangisi, en uygun alışveriş nereden yapılır diye uzun uzun düşünmenize gerek yok. Türkiye’nin her yerine sunduğu hızlı teslimat ve ücretsiz kargo hizmeti ile hoppibebe bu konuda da tüketicinin yanında.

Geniş ürün yelpazesi ile en uygun alışveriş fırsatı için doğru adrestesiniz. Çocuklarınız, bebeğiniz için en doğru ürünlere ulaşabilir aynı anda kendiniz ve eviniz için de gerekli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Trendyol, Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Amazon, Çiçeksepeti ve tüm pazaryerlerinden Hoppibebe’nin mağazasına ulaşabilirsiniz.

Mutlu alışverişler!

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı