100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

DİXİT OYUNU

Dixit oyunu, 8 yaş ve üstü 3 - 6 kişi ile oynanabilen sözel ifade, hayal gücü ve soyut düşünme becerilerini geliştiren bir oyundur.

8 yaş ve üstü hemen hemen herkesin birlikte oynayabileceği olağanüstü basit bir oyundur. Kartlardaki şekillere göre oluşturulabilen hayali hikâyelerle hayal dünyanızı genişletebilir ve hafızanızı güçlendirebilirsiniz.

 

Oyun İçeriği

Kutunun içinde bir adet oyun alanı (puanlama yolu) ve oyunun kuralları, 84 adet kart, 36 adet 6 farklı renkte 1'den 6'ya kadar numaralandırılmış sayı kartı, 6 adet farklı renkte ahşap tavşan.

 

Oyuna Hazırlık

Her bir oyuncu farklı renkte bir tavşan seçer ve tavşanını puanlama yolundaki 0 (sıfır) yazılı alana yerleştirir. Üzerinde resimler bulunan 84 adet kart karıştırılıp her bir oyuncuya 6'şar adet dağıtılır. Kartlar diğer oyunculara gösterilmemelidir. Kalan kartlar resimler görünmeyecek şekilde bir deste olarak ortaya konur. Üzerinde sayılar bulunan farklı renklerdeki puan kartları oyuncu sayısına göre dağıtılır:

·        4 oyuncu ile oyunda her bir oyuncuya aynı renkten 4'er adet sayı kartı

( 1'den 4'e kadar).

·        5 oyuncu ile oyunda her bir oyuncuya aynı renkten 5'er adet sayı kartı

( 1'den 5'e kadar).

·        6 oyuncu ile oyunda her bir oyuncuya aynı renkten 6'şar adet sayı kartı

( 1'den 6'ya kadar).

 

Oyun Nasıl Oynanır

Her turda bir oyuncu anlatıcı olur. Anlatıcı elindeki kartlara bakarak gördüğü resimle ilgili bir cümle kurar. Anlatıcı kartını diğer oyunculara göstermemelidir. Kurduğu cümle farklı türlerde olabilir. Örneğin; Bir veya daha fazla kelimeden olabileceği gibi yalnızca bir ses bile olabilir. Cümle mevcut sanatsal bir çalışmadan esinlenilmiş veya keşfedilmiş olabilir (şiir veya şarkı örnekleri, film isimleri, atasözleri gibi).

Anlatıcı kendi kartıyla ilgili cümlesini diğer oyunculara söyledikten sonra diğer oyuncular ellerindeki kartlardan anlatıcının söylediği cümleye en uygun olan kartını diğer oyunculara göstermeden anlatıcıya verir. Anlatıcı topladığı kartları yan yana açık bir şekilde yere dizer. Kartların yere konulma sırası aynı zamanda kartların sıra numarası olur.

Oyuncuların amacı yerdeki kartlar arasından anlatıcının kartını bulabilmektir.

Her bir oyuncu anlatıcıya ait olduğuna inandığı karta, sayı kartını kapalı olarak kendi önüne koyarak oy verir (anlatıcı oylamaya katılmaz). Tüm oyuncular oy vermeyi tamamladığında sayı kartları aynı anda açılır. (Not: Oyuncular kendi kartlarına oy veremezler).

Puanlama

·        Eğer tüm oyuncular anlatıcının kartını bulursa veya hiç kimse bulamazsa bu durumda anlatıcı puan kazanamaz. Diğer her bir oyuncu 2 puan kazanır.

·        Diğer tüm durumlarda anlatıcı ve doğru kartı bulan tüm oyuncular 3'er puan kazanır.

·        Her bir oyuncu (anlatıcı hariç) kartına verilen her oy için bir puan kazanır.

·        Oyuncular puanlama yolu üzerindeki tavşanlarını kazandıkları puan toplamı kadar ilerletirler.

Turun ve oyunun sonu: Her bir oyuncu kapalı kart destesinden birer kart çekerek yeniden elindeki kart sayısını 6'ya tamamlar. Anlatıcının solundaki oyuncu yeni turun anlatıcısı olur. Oyun saat yönünde ilerler. Oyun son kart çekildiğinde sona erer. Puanlama yolu üzerinde en önde olan oyuncu oyunu kazanır.

 

DİXİT Oyununun Kazanımları

 

Dixit oyunu, 8 yaş ve üstü 3 - 6 kişi ile oynanabilen sözel ifade, hayal gücü ve soyut düşünme becerilerini geliştiren bir oyundur. 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır