100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

 

Equilibrio Oyunu

Equilibrio 5 yaş ve üzeri herkesin oynayabileceği, görsel algı, dikkat, geometriksel zeka ve farklı bakış açılarını geliştiren bireysel bir oyundur.

Oyunun içeriğinde 60 farklı zorluk aşaması olan bir kitapçık ve 18 adet parça bulunmaktadır. Amacımız kitapçıkta görünen resmi, kitapçığın alt tarafında bize gösterilen parçaları kullanarak dikeyde inşa etmektir.

Equilibrio oyununun ilk 15-20 aşaması okul öncesi, 20-40 arası bölüm ilköğretim, 40 dan sonrası ise ortaöğretim ve yetişkin aşamasıdır. 40. Aşamadan sonrası için kitapçığın arkasında cevap anahtarı bulunmaktadır. Bu aşamadan sonra parçalar farklı yönlerde ve önlü arkalı bulunabildiği için algılama ve farklı bakış açılarıyla düşünme becerilerini geliştirir.

Equilibrio oynarken dikkat edilecek şeyler, parçaların hangi yöne baktıkları ve aralarında ne kadar boşluk olduğu ve özellikle hangi sırayla dizilmesi gerektiğidir. Çünkü bazı şekilleri yapabilmek için ağırlık merkezi kuralını göz ardı edemezsiniz. Kesinlikle öncelikle ağırlık merkezindeki parçaları dizip daha sonra diğer parçaları dizmeli ve böylece dengeyi sağlamalısınız. Yaptığınız şeklin zaman zaman devrilmesi hem oyunu eğlenceli bir hale getirir hem de sabır gücünüzün gelişmesini sağlar. Ayrıca deneme yanılma yöntemini kullanarak problemlere çözüm yolları bulmayı da öğrenmiş olursunuz.

 

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır