Timaş Çocuk

(0)

Allahın İsimlerini Öğreniyorum 5li Set 1

 

Allahın İsimlerini Öğreniyorum 1

Çocuklarımızın inanç kavramı ile erken yaşta tanışmaları, yetişkin bir birey olduklarında yaşamlarını bu kavramla anlamlandırmaları adına büyük önem taşır. ‘Allah’ın İsimlerini Öğreniyorum’ serisini bu düşünceden yola çıkarak hazırladık. Masallardaki hayvan kahramanların başından geçen maceralarla çocukların dünyasında Allah’ın isimlerine bir pencere açmaya çalıştık.
Kitaplarımızın son sayfasında o kitapta Allah’ın hangi isminin ne yönüyle anlatılmaya çalışıldığına dair bir bilgi ve ‘çocuğunuza anlatın/sorun’ alt başlığı altında da masala konu olan ismin daha iyi kavranmasına yönelik sorular bulacaksınız.

Denizatı Dıgıdık Allahın Şafi İsmini Öğreniyor

Bu masalda, Allah’ın ‘Şafi’ ismini içerdiği, ‘şifa veren hastalıkları iyeleştiren’ anlamlarıyla çocuklarımıza öğretmek amaçlanmıştır. Çocuklarımızın bu masal yardımıyla Allah’ın ‘Şâfi’ ismi hakkında edindikleri bu ön fikir, ileride bu ismi çok daha iyi kavramalarına destek olacaktır.

Deve Hörgüç Allahın Kerim İsmini Öğreniyor

Bu masalda, Allah’ın ‘Kerim’ ismini içerdiği, ‘İkram eden, yarattıklarına karşılıksız veren’ anlamlarıyla çocuklarımıza öğretmek amaçlanmıştır. Çocuklarımızın bu masal yardımıyla Allah’ın ‘Kerim’ ismi hakkında edindikleri bu ön fikir, ileride bu ismi çok daha iyi kavramalarına destek olacaktır.

Somon Simsim Allahın Selam İsmini Öğreniyor

Bu masalda, Allah’ın ‘Selam’ ismini içerdiği, ‘Her türlü tehlikeden koruyan kollayan ve güvenliğe kavuşturan’ anlamlarıyla çocuklarımıza öğretmek amaçlanmıştır. Çocuklarımızın bu masal yardımıyla Allah’ın ‘Selam’ ismi hakkında edindikleri bu ön fikir, ileride bu ismi çok daha iyi kavramalarına destek olacaktır.

Yunus Yoyo Allahın Rahman İsmini Öğreniyor

Bu masalda, Allah’ın ‘Rahman’ ismini içerdiği, ‘Yarattığı bütün canlılara merhamet eden’ anlamıyla çocuklarımıza öğretmek amaçlanmıştır. Çocuklarımızın bu masal yardımıyla Allah’ın ‘Rahman’ ismi hakkında edindikleri bu ön fikir, ileride bu ismi çok daha iyi kavramalarına destek olacaktır.

İpekböceği Pırpır Allahın Rab İsmini Öğreniyor

Bu masalda Allah’ın ‘Rab’ isminin içerdiği, ‘varlıkların bütün ihtiyaçlarını gideren’ anlamını öğrenecek, kitabın sonundaki etkinliklerle öğrendiklerinizi pekiştireceksiniz.

Sayfa Sayısı : 32 (5 Kitap 160 sayfa)

Ebat : 20x26

Yazar: Nur Kutlu

 

 

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 52 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4