100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

 

Abalone Quattro (Abalone 4 kişilik)

Abalone oyunun 4 kişilik versiyonu hem 2 kişi ile hem de 3 veya 4 kişi ile de oynanabilmektedir. 2 veya 3 kişi ile oynandığında herkes tek olarak, 4 kişi oynandığında ise takım oyunu olarak oynanmaktadır.

Abalone Quattro Oyunun İçeriği

Dört kişilik Abalone oyununda her bir renk toptan 2 kişilik versiyondaki gibi 14 er adet bulunmaktadır. Oyun alanı da iki kişilik versiyon ile aynı boyutta altıgendir. Kutunun içinden çıkan kitapçıkta 2 kişi, 3 kişi ve 4 kişi oynanış şekilleri ile ilgili yapılması gereken dizilim şekilleri ve oyun kuralları da belirtilmektedir.

Abalone Quattro (4 kişilik) oyunu nasıl oynanır?

Oyunda istenirse 2 renk top çıkartılarak sadece 2 renk 14 er adet top ile 2 kişi oynanabilmektedir. 3 kişi oynamak istendiğinde 3 er tane topu çıkartarak her oyuncu 11 top ile oynar. 4 kişilik oynanacağında ise her renk toptan 9 adet kullanılarak 2 takımda da 18 er adet top olacak şekilde oyun oynanır. Oyun 4 kişilik oynandığında rakip takımın toplamda 6 topunu düşürmek yeterlidir.

Normal versiyonda olduğu gibi toplar tek, ikili ya da üçlü olarak ileri, geri ya da yanlara doğru hareket ettirilebilir. Güçlü olan zayıf olanı iter kuralı gereği 3 top 2 topu ya da 1 topu, 2 top da 1 topu itebilir. 4 top hareket ettirilemez.

4 kişilik oynandığında dikkat edilecek husus rakip oyuncuların birbirinden güç alarak hareket edebilmesidir. Örneğin siyah ile beyaz renkler bir takım, sarı ve kırmızı ise diğer takım olsun. Bir siyah top ile 2 beyaz top arka arkaya durduğunda, karşılarında da 1 kırmızı ile 1 sarı varsa, güçlü takım zayıf takımı iter ve siyah renkli oyuncu sarı ve kırmızıyı itebilir. Ancak beyaz toplar ortada olduğu için sıra beyazda ise siyaha dokunarak ittiremeyeceği için aynı hamleyi beyazlı oyuncu yapamaz.

Oyunun Sonu

Abalone Quattro oyununu 2 ya da 3 kişi ile oynadığınızda rakip oyuncunun 6 topunu oyun alanının dışına çıkarabilen oyuncu oyunu kazanırken, 4 kişi ile oynadığınızda ise rakip takımın 6 topunu düşüren (örneğin 2 sarı, 4 kırmızı da olabilir) takım oyunu kazanır.

 

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır