100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

Zingo Oyunu Nasıl Oynanır?

Zingo, 4 yaş ve üzeri çocukların dikkatlerini güçlendiren 6 kişiye kadar oynanabilen bir grup oyunudur.


Zingo Oyununun İçeriği

Zingo oyununda 9 resimden oluşan 6 farklı kart, 1 tane taş dağıtıcı makine, 72 adet taş (her taştan 3 er adet) bulunmaktadır.

 

Zingo Oyunundaki Kartların Farklı Renkleri Ne Anlama Geliyor?

Kartların bir yüzü yeşil bir yüzü kırmızıdır. Yeşil taraf yarışma düzeyi düşük, kırmızı taraf ise yüksektir. Kırmızı yüzeyde oyuncuların kartlarındaki ortak şekil sayısı daha fazladır. Kırmızı yüzeyde oynarken oyuncuların taşları kapabilmek için daha dikkatli ve daha hızlı olması gerekmektedir.

 

Oyunun Oynanışı

Bir kişi taş dağıtan makineyi yönetir. Herkeste birer tane kart bulunmaktadır. Makine hareket ettirildiğinde 2 adet taş çıkartır. Oyunu yöneten kişi bu taşlarda çıkan resimlerin isimlerini söyler. Çıkan taşlardaki şekillerden kendi kartında olan çocuk hızlı bir şekilde bu şeklin ismini söyler. Şeklin ismini ilk söyleyebilen oyuncu o taşı alır ve kendi kartına yerleştirir. Karttaki şekilleri ilk tamamlayan oyuncu oyunu kazanır. Eğer çıkan şekil kimsede yoksa taş dağıtıcının üst bölmesinden ittirilerek tekrar hazneye atılır. Kartındaki şekilleri ilk tamamlayan oyuncu Zingo diyerek oyunu kazanır.


Zingo'nun Dikkat Gelişimine Etkisi

Taş dağıtıcı makinenin aynı anda 2 tane taş atıyor olması çocuklarda dikkat gelişimi açısından çok etkilidir. Çünkü çocuk 2 taşa aynı anda bakar ve kendi kartında olup olmadığını kontrol eder. Bunu hızlı bir şekilde söyler ve taşı alır.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır