100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

 

WHATZİZZ OYUNU

2 - 4 oyuncu ile oynanabilen Whatzizz oyunu 6 yaş ve üzeri çocuklarda görsel algı, dikkat - konsantrasyon ve hayal gücü gelişimi sağlayan bir grup oyunudur. Resmin aynadaki görüntüsünden nesnenin ne olduğunu bulmaya çalış.

 

Amaç

Aynadaki yansımadan nesnenin ne olduğunu doğru olarak bilmek.

 

Oyun İçeriği

1 adet ayna elementi, 60 adet motif kart, 5 adet çizim yapabilmeniz için boş kart, 1 adet kalem.

 

Nasıl Oynanır

Her oyuncu ayna düzeneği üzerinde kartları yüzleri görünmeyecek şekilde birer kart koyar. Daha sonra bütün oyuncular kartların kendi tarafına bakan kısımlarından aynadaki yansımalarına göre resmi tahmin etmeye çalışırlar. Oyuncular her kartta sadece bir defa tahmin etme hakkına sahiptir ve eğer oyuncu cevap vermek istemiyorsa pas diyerek diğer oyuncuya geçilir. Eğer bir ya da daha fazla oyuncu tahmin edemezse düzenek sağa doğru döndürülür. Bundan sonra her oyuncu resimde ne olduğunu tahmin edebilir. Eğer hala kimse resmi tahmin edemezse düzenek tekrar aynı şekilde sağa doğru çevrilir. Düzenek sadece 4 defa çevrilir. Ama hala kimse kartı tahmin edemezse kart oyundan çıkartılır. Bu şekilde her oyuncu kartın 4 tarafını da görmüş olur. Kart döndürüldüğü için her oyuncu artık karttaki resmi görmüştür. Resmi kim önce tahmin ederse kartı alır. Hiçbir oyuncu karttaki resmi tahmin edemezse kart oyundan çıkartılır. Bundan sonra saat yönündeki oyuncu yeni bir kart koyarak oyun tekrar başlatılır.

Oyun başlamadan önce oyuncular ne kadar kart toplamaları gerektiğine karar verirler. İster istenen sayı kadar kart toplanır istenirse de en çok kart toplayan oyuncu oyunun galibi olur.

 

WHATZİZZ Oyununun Kazanımları

Whatzizz oyunu 6 yaş üstü çocuklarda görsel algı, dikkat-konsantrasyon ve hayal gücü gelişimi becerileri kazandıran bir oyundur.

 

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır