Timaş Çocuk

(0)

Ünlülerle Bir Gün - Set 1

Ünlülerle Bir Gün - Set 1 (10 Kitap)

 

Zamanda yolculuk yapıp geçmişte yaşamış ünlülerle tanışmayı hayal ettiniz mi hiç? Sizi bilmiyoruz ama kitabımızın kahramanı Murat’ın böyle bir hayali vardı. O günden sonra Murat, bu anahtar sayesinde geçmişe gidip istediği ünlülerle tanıştı. Onlarla unutamayacağı bir gün geçirdi…

Padişah, gezgin, doktor, yazar, şair, düşünür, mimar, coğrafyacı, denizci, mucit… Geçmişte çok önemli işler başarmış bu büyük kişileri Murat’la birlikte tanımak çok eğlenceli olacak. Maceraya hazır mısınız?

Sayfa Sayısı: 480

Ebat: 15x21

Yazar: Mustafa Orakçı

 

Barbaros’la Bir Gün

Çocuklarımız, denizlerin fatihi Barbaros’un, zafer rüzgarlarına nasıl yelken açtığını okurken, amaca ulaşmak için planlı ve kararlı hareket etmek gerektiğini anlar, bir görevin tamamlanması için iş birliği yapılması gerektiğini kavrar, başarının bireylerin üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmelerine bağlı olduğunu fark eder.

Yunus Emre’yle Bir Gün

Murat bir gün bir güvercin ona bir anahtar getirdi. Bu anahtar sayesinde geçmişe gidip, ünlü şair Yunus Emre’yle tanışan Murat, onunla unutamayacağı bir gün geçirdi.

Hezarfen’le Bir Gün

Çocuklarımız, ünlü seyyahımız Evliya Çelebi’nin seyahate başlamasına neden olan rüyayı ve seyahat maceraları okuyacak.

Fatih’le Bir Gün

Çocuklarımız, İstanbul’un Fethi’yle çağ açıp çağ kapayan Fatih Sultan Mehmet’in hayatını okurken, sorumluluğunu azimle yerine getirme bilinci geliştirir, kendisini yetiştiren büyüklerine saygı duygusu pekişir, amaçlar belirleyerek bu amaçlara ulaşmak için izleyeceği aşamaları planlar, hedeflerine ulaşmada sabır ve kararlılık gösterir, insan haklarına saygı gösterildiğini gözlemler.

Evliya Çelebi'yle Bir Gün

İbn-i Sina'yla Bir Gün

Mehmet Akif'le Bir Gün

Mevlana'yla Bir  Gün

Mimar Sinan'la Bir Gün

 

Piri Reis'le Bir Gün

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 45 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4