CURIOUS&GENIUS

(0)

Tangramlar Seti

 

TANGRAMLAR SETİ OYUNU

Tangramlar Seti oyunu 6 yaş ve sonrası çocukların problem çözme, görsel uzaysal zekâ gelişimi, dikkat eksikliği eğitimi için eğlenceli beyin egzersizleri içerir. Tangram'ın, geometri hakkında olumlu duygular geliştirmek, şekilleri sınıflandırmak, geometrik şekiller ve alanlar arasında sezgileri, mekânsal rotasyon becerilerini geliştirmek, "uyumlu" ve "benzer" olanı tanıtmak gibi daha birçok faydaları vardır.

 

Amaç

4 farklı tangram setiyle kitapçıkta çizimi bulunan figürlerin içini doldurmak.

 

Oyun İçeriği

155 bulmacadan oluşan 1 adet oyun kitapçığı, T tangram, Kare tangram, Kalp tangram, Yumurta tangram.

 

Nasıl Oynanır

Kitapçıkta gösterilen şekiller yanlarında gösterilen tangram seti kullanılarak yapılmaya çalışılır. İçerikte çıkan kitapta toplam 155 adet bulmaca vardır. Tangram bulmacalarında amaç aynı parçalarla değişik figürler oluşturmaktır. Yedi parçalık bir tangram takımıyla yapılabilecek en az 1600 değişik desen vardır. Hayal gücünüzü kullanarak yeni figürler de oluşturabilirsiniz. Çocuklarda sabır, odaklanma, motivasyon, dikkat ve her şeyden önemlisi hayal gücü gelişimi için ideal bir oyundur.

 

TANGRAMLAR SETİ Oyununun Kazanımları

Tangramlar Seti oyunu 6 yaş ve sonrası çocukların problem çözme, görsel uzaysal zekâ gelişimi, odaklanma, motivasyon, dikkat ve hayal gücü gelişimi sağlayan eğlenceli bir oyundur.

 

 

 

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 93 Kişi İnceledi

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4