100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

 

Set Oyunu

Set oyunu, 8 yaş ve üzeri herkesin oynayabileceği, dikkat, odaklanma ve refleks gelişimi sağlayan bir grup oyunudur.

Oyunda amaç yere açılan 12 karttan set oluşturabilen 3 kartı ilk bulan kişi olmaktır.

Kartlarda 4 farklı özellik bulunmaktadır. Bunlar renk, şekil, adet ve desen özellikleridir.  Öyle 3 kart bulmalısınız ki bu kartlardaki özellikler ya hepsi aynı ya da hepsi farklı olmak zorundadır.

Set Oyunu Nasıl Oynanır?

İlk olarak yere 12 adet kart açılır. Bütün oyuncular kartlara aynı anda bakar. Set olduğunu gören ilk oyuncu "set" diyerek bulduğu 3 kartı gösterirler. Eğer doğru bir set oluşturursa kartları alır ve 1 puan kazanır. Eğer hatalı bir set bulduysa elindeki kartlardan 3 tanesini masaya geri bırakır ve 1 puan kaybeder. Yerden 3 kart alındığında desteden 3 tane daha kart bırakılarak oyuna devam edilir.

Eğer yerde set olmadığı konusunda tüm oyuncular hemfikir ise yere 3 tane daha kart açılır. Oyun 15 kartla devam eder. Yeni bir set bulunduğunda yerde 12 kart kalır ve 3 yeni kart eklenmez. Destedeki kartlar bittiğinde en çok puan alan oyuncu oyunu kazanır.

Set Nasıl Olur?

3 tane kartın üçü de kırmızı olabilir ya da biri kırmızı, biri yeşil, biri mor olabilir. Ancak ikisi mor, biri yeşil olursa set bozulmuş olur.

Diğer özellikler de bunun gibidir. Örneğin tüm kartlarda 2 adet şekil olabilir, ya da birinde 1, diğerinde 2, öbüründe 3 şekil bulunabilir. Ancak iki tane kartta 2 şekil, bir kartta 3 şekil varsa bu bir set değildir.

 

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır