Genel

(0)

Set Oyunu

 

Set Oyunu

Set oyunu, 8 yaş ve üzeri herkesin oynayabileceği, dikkat, odaklanma ve refleks gelişimi sağlayan bir grup oyunudur.

Oyunda amaç yere açılan 12 karttan set oluşturabilen 3 kartı ilk bulan kişi olmaktır.

Kartlarda 4 farklı özellik bulunmaktadır. Bunlar renk, şekil, adet ve desen özellikleridir.  Öyle 3 kart bulmalısınız ki bu kartlardaki özellikler ya hepsi aynı ya da hepsi farklı olmak zorundadır.

Set Oyunu Nasıl Oynanır?

İlk olarak yere 12 adet kart açılır. Bütün oyuncular kartlara aynı anda bakar. Set olduğunu gören ilk oyuncu "set" diyerek bulduğu 3 kartı gösterirler. Eğer doğru bir set oluşturursa kartları alır ve 1 puan kazanır. Eğer hatalı bir set bulduysa elindeki kartlardan 3 tanesini masaya geri bırakır ve 1 puan kaybeder. Yerden 3 kart alındığında desteden 3 tane daha kart bırakılarak oyuna devam edilir.

Eğer yerde set olmadığı konusunda tüm oyuncular hemfikir ise yere 3 tane daha kart açılır. Oyun 15 kartla devam eder. Yeni bir set bulunduğunda yerde 12 kart kalır ve 3 yeni kart eklenmez. Destedeki kartlar bittiğinde en çok puan alan oyuncu oyunu kazanır.

Set Nasıl Olur?

3 tane kartın üçü de kırmızı olabilir ya da biri kırmızı, biri yeşil, biri mor olabilir. Ancak ikisi mor, biri yeşil olursa set bozulmuş olur.

Diğer özellikler de bunun gibidir. Örneğin tüm kartlarda 2 adet şekil olabilir, ya da birinde 1, diğerinde 2, öbüründe 3 şekil bulunabilir. Ancak iki tane kartta 2 şekil, bir kartta 3 şekil varsa bu bir set değildir.

 

 

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 100 Kişi İnceledi

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4