Asmodee Oyuncak

(0)

Rory'nin Hikaye Küpleri - Eylemler (Rory's Story Cubes - Actions)

Rory'nin Hikaye Küpleri - Eylemler (Rory's Story Cubes - Actions)

Ürün Kodu: 410-egtmdzyn | Stok Durumu: 2 Asmodee Oyuncak

(0)

 

Rory'nin Hikaye Küpleri (Rory's Story Cubes)

Rory'nin Hikaye Küpleri oyunu 6 yaş ve üzeri çocuklarda hayal gücü gelişimi, sözel ifade yeteneği, kelime dağarcığı gelişimi ve hafıza gelişimi gibi kazanımları olan, hem bireysel hem de grup olarak oynanabilen bir oyundur.

Oyunun içeriğinde üzerinde farklı şekilleri olan 9 tane küp bulunmaktadır.

Rory'nin Hikaye Küpleri Çeşitleri

Rory'nin Hikaye Küpleri 3 farklı renk kutu içerisinde bulunmaktadır. Bunlardan turuncu renkli olanı standart versiyon, mavi olanı actions (eylemler) ile ilgili resimler, yeşil olanı ise voyages (seyahat) ile ilgili resimler içermektedir. Her bir set ayrı ayrı oynanabileceği gibi karıştırılarak da daha geniş kapsamlı hikayeler oluşturulabilmektedir. Ürünün sadece turuncu olan türünün büyük küplerden oluşan çeşidi de bulunmaktadır.

Rory'nin Hikaye Küpleri (Rory's Story Cubes) Bireysel ve Grup Olarak Nasıl Oynanır?

Rory'nin Hikaye Küpleri Bireysel olarak oynanacağında 9 adet küp atılır. Çocuğumuzdan istediğimiz küp sırasıyla ya da onun seçeceği sıraya göre bize bir hikaye oluşturmasını isteyebiliriz.

Oyun grup oyunu olarak oynanacağında farklı şekillerde uygulayabiliriz. Örneğin küpleri atıp oyuncu sayısına göre paylaştırdıktan sonra, ilk oyuncunun hikayenin giriş kısmını oluşturmasını, diğer oyuncunun gelişme bölümünü, diğer oyuncunun ise hikayenin bitişini oluşturmasını isteyebiliriz.

 

Bunun dışında 9 küp arka arkaya dizilir. İlk oyuncu en önceki küpteki şekle göre hikayeyi oluşturmaya başlar.  Bu küpü alır, yönünü çevirir ve sıranın en arkasına yerleştirir. Her oyuncu aynı işlemi yaparak hikayeyi devam ettirir. Böylece oyuncular önceki söylenen şeyleri de aklında tutmak ve bağlantılı olaylar oluşturmak zorundadır. Bu da aynı anda hafıza gelişimi de sağlamaktadır.

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 111 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4