Gigamic Oyuncak

(0)

Quoridor

 

QUORİDOR OYUNU

Quoridor (Koridor) oyunu 8 yaş ve üzeri 2 - 4 kişi ile oynanabilen strateji geliştirme oyunudur.

 

Amaç

Quoridor (Koridor) oyununun amacı karşı tarafa ilk ulaşmak. Rakibinizin sizden önce ulaşmasını önlemek için önüne engeller konulur.

 

Oyun İçeriği

81 kareye bölünmüş bir oyun platformu,
20 adet engel ve 4 adet oyun taşı

 

Nasıl Oynanır

Oyun 2 kişiyle oynandığında her oyuncunun 10'ar adet engeli mevcuttur. Oyuncular kendi alanlarının ilk sırasının ortasına taşlarını yerleştirirler. Oyuna kura ile başlanır. Her oyuncu sırası geldiğinde ya piyonuyla bir hamle (öne, arkaya ya da yana doğru) yapar ya da rakibinin önüne bir engel koyar.  Taşlar engellerin üzerlerinden atlayamadıkları için etrafını dolaşmak zorundadır. Engeller iki kareyi kapatacak şekilde konulmalıdır. Engel koymada amaç rakibin yolunu uzatmak ya da ilerlemesini durdurmaktır. Ancak rakibin önü tamamen kapatılamaz, muhakkak rakibe geçecek bir yol bırakmak gerekmektedir. Eğer oyuncular karşı karşıya gelirlerse birbirlerinin üzerlerinden atlayabilirler. Rakip alana ilk önce ulaşan oyuncu oyunu kazanır.

Oyun dört kişiyle oynandığı zaman ise her oyuncunun 5'er engeli olacaktır. Oyuncular önlerindeki ilk sıranın ortasına taşlarını kayarak başlarlar. Oyun saat yönünde ilerleyerek oynanır. Kuralları iki oyunculu oyunla aynıdır.

 

QUORİDOR Oyununun Kazanımları

 

8 yaş ve üstü kişiler için stratejik düşünme, planlama, dikkat, konsantrasyon, bağlantısal düşünme, mantık üretme - yürütme - geliştirme ve soyut düşünebilme becerilerini geliştiren bir oyundur. 

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 161 Kişi İnceledi

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4