100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

 

Pylos Oyunu

Pylos 8 yaş ve üzeri herkes tarafından oynanabilen mekansal algı, düşünme ve strateji gelişimi sağlayan 2 kişilik bir oyundur.

Pylos Oyununun İçeriği

Oyunda 15 açık renk 15 koyu renk olmak üzere 30 tane ahşap top, 4x4 boyutlarında ve kenarları kanallardan oluşan bir ahşap oyun alanı bulunmaktadır.

Toplar sırayla dizildikten sonra oluşturulan piramit şeklinin en üstüne çıkabilen oyuncu oyunu kazanır.

Pylos Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyuncular sırayla dışarıdaki toplarını oyun alanının içerisine dizerler. Mümkün oldukça topları dışarıda tutmaya çalışırlar. Böylece yukarı çıkma olanakları fazlalaşacaktır.

Pylos oyununun kuralları

Pylos oyununda 3 temel kural vardır. İlk olarak aynı renkten 4 topu yan yana getirebilen oyuncu 2 topu dışarı çıkarabilir. Diğer kural 4 topu kare şeklinde yan yana getirebilen oyuncu 2 topunu dışarı çıkarabilir. Topları dışarı çıkartmaktaki amaç, dışarıda ne kadar çok topunuz varsa en üste çıkma olanağınız o kadar fazla olacaktır. Burada dikkat etmemiz gereken şey, dışarı çıkartacağımız topun üzerinde top bulunmaması gerekmektedir.

Son kuralımız ise içeride her hangi renkten 4 tane top kare oluşturacak şekilde duruyorsa, sırası gelen oyuncunun içeride başka bir topu varsa bu topu diğer 4 topun üst katına çıkarabilir. Dışarıda üst kata çıkmak yasaktır. Böylece içeriden üste çıkan oyuncu dışarıdan top almadığı için 1 top avantajlı olacaktır.

 

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır