100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

Nuh'un Gemisi (Archelino) 4 yaş ve üzeri çocukların oynayabileceği tek kişilik bir yön algısı, esnek düşünme, mantık yürütme ve düşünme becerileri oyunudur.

Oyunun amacı, görev kartında verilen ipuçlarını kullanarak tüm hayvanları yönlerine de dikkat ederek doğru sırayla gemiye yerleştirebilmektir.

Nuh'un Gemisi (Archelino) Oyunu Nasıl Oynanıyor?

Oyunumuzda dört faklı zorluk seviyesinden oluşan toplam 60 görev kartı, 1 adet Nuh'un gemisi ve 7 adet figür (Nuh, zürafa, kanguru, aslan, su aygırı, panda, zebra) bulunmaktadır. İlk Bölümler ilerledikçe verilen ipuçları değişmekte ve yorumlanması daha zorlaşmaktadır.

Oyunun Başlangıcı

Bir görev seçtikten sonra yönergeleri izleyerek hayvanları doğru sırayla Nuh’un gemisine yerleştiriyoruz.

Nuh'un Gemisi (Archelino) Oyununun Kuralları

Geminin başı her zaman sol tarafa bakar; ilk önce en sol pozisyona (boşluk) Nuh yerleştirilir. Sorularda ve çözümlerde diğer yerler soldan başlayarak 1'den 6'ya kadar numaralandırılmıştır. Numaralandırılmış yerler bir hayvanın nereye oturmak istediğini ve hangi yöne bakacağını belirtir. Bir figür komşusu ile sohbet etmek isteyebilir (bu Nuh için de geçerlidir!). Bu ipucu her iki figürün de birbirine bakmak zorunda olduğunu belirtir. Bazen komşu figürün hangisi olduğu gösterilmez. Eğer bir bölümde bir hayvanın yanında bir boşluk varsa diğer yönergelere uygun olarak bu boşluğa mutlaka başka bir hayvan gelmelidir.

Nuh'un Gemisi (Archelino) Oyununun Kazanımları

Nuh'un Gemisi (Archelino) oyunu 4 yaş ve üzeri çocuklarda yön algısı, esnek düşünme, mantık yürütme ve düşünme becerilerini geliştirir.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır