Blue Orange

(0)

Mindo Kedicik

Mindo Kedicik 5 yaş ve üzeri çocukların oynayabileceği tek kişilik bir problem çözme, görsel algı ve mantık yürütme oyunudur.

Oyunun amacı, Kediciği görev kartında belirtilen yere yerleştirdikten sonra diğer kare ve/veya dikdörtgen oyun kartlarını görev kartındaki deseni oluşturacak şekilde yerleştirmektir.

Mindo Kedicik Oyunu Nasıl Oynanıyor?

Oyunumuzda dört faklı zorluk seviyesinden oluşan toplam 60 görev kartı, 9 adet çift yönlü oyun kartı (7 dikdörtgen, 2 kare) bulunmaktadır. Yeşil görev kartlarında 3x3 görevler, Sarı görev kartlarında 2 adet ipucu içeren 4x4 görevler, turuncu görev kartlarında 1 adet ipucu içeren 4x4 görevler ve kırmızı görev kartlarında hiç ipucu içermeyen 4x4 görevler bulunur.

Oyunun Başlangıcı

Mindo Kedicik oyununda öncelikle bir zorluk seviyesi seçiyoruz. Örneğin; yeşil görev kartları ile oynarken yeşil renkli oyun kartları ile Kediciğin kulübesini gösteren sarı oyun kartını kullanmıyoruz.  Diğer zorluk seviyelerini ise bu oyun kartlarını da dahil ederek tüm oyun kartları ile oynuyoruz.

Mindo Kedicik Oyununun Kuralları

Yeşil görev kartı ile oynuyorsanız başlangıçta Kediciği yerine yerleştiriyoruz. Ardından dikdörtgen arkalı önlü 4 oyun kartını, görev kartındaki desenin aynısını oluşturacak şekilde birleştiriyoruz.

Sarı, turuncu ve kırmızı görev kartları ile oynarken öncelikle Kedicik ve kulübesinin olduğu oyun kartlarını doğru yerlerine yerleştiriyoruz. Sonrasında 7 dikdörtgen ve arkalı önlü oyun kartını görev kartındaki desen ve ipuçları ile eşleşecek şekilde birleştiriyoruz.

Mindo Kedicik Oyununun Kazanımları

Mindo Kedicik oyunu 5 yaş ve üzeri çocuklarda görsel algı, problem çözme ve mantık yürütme becerilerini geliştirir.
Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 36 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4