100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

 

Kulami, özellikle oyunculara sunduğu birbirinden farklı varyasyonlar eşliğinde değişik yollar düşündürtmeye yönelten keyifli bir strateji oyunudur. 9 yaş ve üzeri çocukların zekâ gelişimlerinde, olaya bambaşka açılardan bakabilme yeteneklerinde ve görsel hafızalarında büyük gelişim kat etmesine yardımcı olmaktadır.

 

Kulami oyunu, içleri küçük yarım daire şeklinde oyulmuş farklı tablalardan ve kırmızı-siyah olmak üzere iki değişik renkleri bulunan misketlerden oluşmaktadır. Oyun başlangıcında düz bir zemin üzerine bu tablalar ister kare isterse de birbirinden faklı şekiller oluşturulacak biçimde yan yana getirilerek bir bütün haline getirilir.

 

İlk farklı varyasyonu budur. Daha sonra ilk misket boş deliklerden istenilen her hangi birine yerleştirilebilir. Bunun ardından konacak misketler için ise bir takım kurallar bulunmaktadır. İlki, kişi kendi misketini rakibin misketinin bulunduğu yatay ya da dikey bölümlerine yerleştirmek zorundadır. Kulami için bir diğer kural ise rakibin misketinin bulunduğu tabla üzerine ilk seferde bir misket konamaz. Ayrıca yine ilk sefer hangi tabla üzerine misket konmuş ise kişi ikinci seferde aynı tabla üzerine misket koyamaz.

 

Daha sonraki ellerde ise istediği gibi davranma şansına sahiptir. Kulami oyunu bu şekilde yatay ve dikey olarak devam eder. Ta ki tabla üzerinde misket konacak yer kalmayana kadar. Puan sistemi ise şöyledir; örneğin 4 delikli bir tabla üzerinde kişi rakibinden fazla misket koymayı başarmış ise, yani mesela 3 miskete 1 misket gibi, o zaman rakibin koyduğu misket de dâhil edilmek sureti ile kişi 4 puanı alır. Ancak 4'lü bir tabla üzerinde 2'ye 2 misket kalmış ise o zaman o tabla üzerindeki puanlar geçerli sayılmaz. Kulami, tablalarla hem her seferinde farklı şekiller oluşturularak hem de farklı puanlama sistemleri kullanılarak daha zevkli ve rekabetçi bir oyun haline getirilebilir.

 

Örneğin oyun sonunda en büyük tabla içinde misketi bulunan kişi, eğer tablalar birleşik ise çıkarma işlemi ile artı bir puan kazanma hakkında sahip olur. Çocuklar için hem zekâ gelişimi hem de stratejik düşünme yeteneği kazandıran kulami oyunu için artı bir puan da, eğer oyun sonunda bir kişi 5 ve üzeri aynı sıra yapabilmiş ise bonus puan alma hakkı kazanır.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır