100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

KİM YAPTI? (WHO DID IT?) OYUNU

6 yaş ve üzeri herkesin oynayabileceği bu eğlenceli oyunda amacımız salonun ortasına pisletmiş olan evcil hayvanı ve sahibini bulabilmek. 

KİM YAPTI? OYUNUNUN İÇERİĞİ

Oyun içeriğinde 6 renkte 6'şar hayvanın yer aldığı 36 adet kart ve 13 ceza kartı bulunmaktadır.

KİM YAPTI? OYUNUNUN OYNANMA ŞEKLİ 

En küçük oyuncu seçtiği bir hayvanı masanın ortasına koyarak şöyle diyebilir: "Benim kaplumbağam yapmadı, bir balık yaptı". Diğer oyunculardan balık kartını bulan ve ortadaki kaplumbağa kartının üzerine koyan ilk kişi olmaya çalışır. Bunu yapabilen ilk oyuncu balığının masum olduğunu kanıtlar. Balık kartını ilk koyan oyuncu suçlanmaktan kurtulmuş olur ve aşağıdaki gibi söyleyerek başka bir hayvana suç atar:

"Benim balığım yapmadı, bir kedi yaptı."

Böylece diğer oyuncular kedi kartlarını bulmak ve kendi kedilerinin masumiyetini kanıtlamak için bu katını ortaya ilk koyan ilk kişi olmaya çalışır. Sonra suçu başka bir hayvana atar.

ÖNEMLİ: Yeni bir hayvana suç atan oyuncu, aynı turda ortaya kart koyamaz.

Bir hayvanınızı suçlamaktan kurtarabilir ve hemen sonra başka bir oyuncunun aynı tür hayvanını suçlayabilirsiniz.

"Benim kedim yapmadı, başka bir kedi yaptı."

OYUNUN SONU

Eğer bir oyuncu suçu başkasına atmaya çalışırken diğer oyuncuların elinde bu cins hayvan kalmadıysa, ortaya konan en son hayvan suçlu bulunur! Suçlu hayvanın sahibine bir ceza kartı verilir.

Bir diğer ihtimal ise yalnızca bir oyuncunun elinde kart kalmasıdır. Yani diğer oyuncuların hiç kartı kalmadıysa, elinde kart kalan oyuncunu suçlu hayvanın sahibi olur ve bir ceza kartı alır.

Bir oyuncunun 3 ceza kartı olunca oyun sona erer. En az ceza kartı olan oyuncu oyunu kazanır. Eşitlik durumunda oyuncular zaferi paylaşır.

KİM YAPTI? OYUNUNUN KAZANIMLARI

6 yaş ve üzeri için dikkat, odaklanma, hafıza, el becerileri ve hızlı düşünme becerilerini geliştirir.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır