Blue Orange

(0)

Kim Yaptı?

KİM YAPTI? (WHO DID IT?) OYUNU

6 yaş ve üzeri herkesin oynayabileceği bu eğlenceli oyunda amacımız salonun ortasına pisletmiş olan evcil hayvanı ve sahibini bulabilmek. 

KİM YAPTI? OYUNUNUN İÇERİĞİ

Oyun içeriğinde 6 renkte 6'şar hayvanın yer aldığı 36 adet kart ve 13 ceza kartı bulunmaktadır.

KİM YAPTI? OYUNUNUN OYNANMA ŞEKLİ 

En küçük oyuncu seçtiği bir hayvanı masanın ortasına koyarak şöyle diyebilir: "Benim kaplumbağam yapmadı, bir balık yaptı". Diğer oyunculardan balık kartını bulan ve ortadaki kaplumbağa kartının üzerine koyan ilk kişi olmaya çalışır. Bunu yapabilen ilk oyuncu balığının masum olduğunu kanıtlar. Balık kartını ilk koyan oyuncu suçlanmaktan kurtulmuş olur ve aşağıdaki gibi söyleyerek başka bir hayvana suç atar:

"Benim balığım yapmadı, bir kedi yaptı."

Böylece diğer oyuncular kedi kartlarını bulmak ve kendi kedilerinin masumiyetini kanıtlamak için bu katını ortaya ilk koyan ilk kişi olmaya çalışır. Sonra suçu başka bir hayvana atar.

ÖNEMLİ: Yeni bir hayvana suç atan oyuncu, aynı turda ortaya kart koyamaz.

Bir hayvanınızı suçlamaktan kurtarabilir ve hemen sonra başka bir oyuncunun aynı tür hayvanını suçlayabilirsiniz.

"Benim kedim yapmadı, başka bir kedi yaptı."

OYUNUN SONU

Eğer bir oyuncu suçu başkasına atmaya çalışırken diğer oyuncuların elinde bu cins hayvan kalmadıysa, ortaya konan en son hayvan suçlu bulunur! Suçlu hayvanın sahibine bir ceza kartı verilir.

Bir diğer ihtimal ise yalnızca bir oyuncunun elinde kart kalmasıdır. Yani diğer oyuncuların hiç kartı kalmadıysa, elinde kart kalan oyuncunu suçlu hayvanın sahibi olur ve bir ceza kartı alır.

Bir oyuncunun 3 ceza kartı olunca oyun sona erer. En az ceza kartı olan oyuncu oyunu kazanır. Eşitlik durumunda oyuncular zaferi paylaşır.

KİM YAPTI? OYUNUNUN KAZANIMLARI

6 yaş ve üzeri için dikkat, odaklanma, hafıza, el becerileri ve hızlı düşünme becerilerini geliştirir.

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 211 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4