Gigamic Oyuncak

(0)

Katamino Classic

KATAMİNO OYUNU

Katamino oyununun hem 3 yaş grubu hem de 8 yaş ve üstü kişilerce oynanabilen versiyonları mevcuttur. Gelişime katkısı olan, bulmaca olarak tasarlanmış dâhice bir akıl oyunudur.

 

Amaç

Ayırıcı ahşap parçanın durduğu konuma göre oyun kılavuzunda kullanılması istenilen bloklarla (Pentamino) oyun alanının kapatılmasıdır.

 

Oyun İçeriği

Pentamino olarak adlandırılan 12 ahşap blok, 3 küçük kahverengi parça ve 5 küçük kırmızı parça, 1 oyun alanı, 1 ayraç, 6 soru tablosu, iki oyuncu için karelere ayrılmış bir oyun alanı ve 31 farklı dilde hazırlanmış kullanım kılavuzu.

 

Nasıl Oynanır

3-5 yaş grubu çocuklar bu oyunu oynarken tüm ahşap blokları kullanarak oyun alanını kapatmaları istenir. Yani tekli ve ikili parçaları kullanabilmesi oyunu kolaylaştırması açısından önemlidir.

5-8 yaş grubu çocuklar bu oyunu oynarken tekli ve ikili parçaları kullanmadan oyun alanını kapatacaktır.

8 yaş ve üstü kişiler tarafından oynandığında ise kılavuzda belirtilen ahşap parçalarla oyun alanını doldurmaları istenir. Alan ne kadar büyükse oyun alanını kapatması da o kadar zorlaşmaya başlar.

Toplamda 36057 kombinasyon vardır.

 

KATAMİNO Oyununun Kazanımları

 

Tüm yaş grupları için uygun olan bu oyun küçüklerde geometrinin ilk adımını kazanmalarını ve uzaysal farkındalığı öğrenmelerini sağlar. Ayrıca görsel algı, uzaysal algı ve dikkat - konsantrasyon becerilerini geliştirir.

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 115 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4