Genel

(0)

Hızlı Renkler (Speed Colors)

 

Hızlı Renkler Oyununun İçindekiler

Oyunda 55 adet boyama kartı, 5 adet çift taraflı puanlama kartı ve 6 adet silgili keçeli kalem mevcuttur. Her boyama kartının bir yüzünde renkli bir resim, diğer yüzünde aynı resmin siyah beyaz çizimi yer alır. Ayrıca her resim 6 bölgeye ayrılmıştır.

 

Hızlı Renkler Oyunu Nasıl Oynanıyor?

Her oyuncu kendi boyama kartının üzerindeki renkleri ezberler ve kartı çevirerek siyah beyaz tarafını en kısa sürede aynı şekilde boyar. Ancak kartın siyah-beyaz tarafı çevrildiğinde kartın renkli tarafına tekrar bakılamaz. Her turada kalemler bir kez kullanılabilir. Boyanmış bir alan silinemez. Bir oyuncu, boyama kartındaki tüm 6 bölgeyi de boyamayı tamamladığında kullandığı kalemi kutuya koyar ve ‘DURUN’ diye bağırır. Bu durumda, her oyuncu resmini boyamak ya da boyamayı bitirmek için elindeki kalemi kullanma hakkına sahiptir. Ancak yeni kalem alamazlar.

 

Hızlı Renkler Oyununda Puanlama Nasıl Yapılır?

Tüm oyuncular boyamayı bitirdiğinde puanlamaya geçilir. Her oyuncu orijinal renkli resmi boyamış olduğu siyah-beyaz resimle karşılaştırır. Doğru renkle boyanmış her bölge için puanlama kartındaki yılan üzerinde 2 adet beyaz alan boyanır. Bu, 4 tur tekrarlanır. Ne kadar hızlı ve doğru boyama yaparsanız o kadar çok puan alırsınız. Oyunun sonunda en çok puanı alan oyuncu oyunu kazanır.

 

Hızlı Renkler Oyununun Kazanımları

 

Hızlı Renkler oyunu 5 yaş ve üzeri çocuklarda hafıza, görsel algı ve dikkat becerilerini geliştirir.

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 156 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4