ThinkFun Oyuncak

(0)

Gravity Maze

  

Gravity Maze

Gravity Maze oyunu 8 yaş ve üzeri çocuklarda düşünme ve problem çözme becerisi kazandıran bireysel bir oyundur.

Oyunun İçeriği

Gravity Maze oyununda kolaydan zora doğru giden 60 tane görev kartı, yarı saydam 9 adet kule, 2 adet demir bilye 4x4 birimlik bir oyun alanı bulunmaktadır. Kulelerimiz 5 birim yüksekliğinde 1 tane mavi kule, 4 birimlik 2 tane yeşil, 3 birimlik 2 tane turuncu, 2 birimlik 2 tane mor, 1 birimlik 2 tane gri ve 1 tane de kırmızı hedef kule olmak üzere toplam 9 adettir.

Gravity Maze Nasıl Oynanır?

Görev kartlarında birkaç tane kulenin duruş yeri ve şekli gösterilmektedir. Bunun dışında kartın alt tarafında eklememiz gereken kulelerin renkleri belirtilmektedir. İlk olarak verilen kuleleri dizip, kalan renkleri nereye dizeceğimizi planlamamız gerekir. Öyle bir tasarım yapmalıyız ki topu gösterilen noktadan bıraktığımızda kulelerimizin içinde gezindikten sonra hedef noktaya ulaşabilsin.

Burada dikkat etmemiz gereken noktalardan bir tanesi, alt tarafta gösterilen kulelerin duruş şeklidir. Kuleler bazen dikey, bazen de yatay olarak yerleştirilebilir. Ayrıca kuleleri üst üste ya da ters olarak da yerleştirme imkanınız bulunmaktadır.

Yapmamız gereken şey, topun adım adım nereye gideceğini ve onu ne tarafa doğru yönlendirebilmek için gerekli kuleyi hangi yönde koymamız gerektiğini planlamaktır.

Gravity Maze Oyununun Kazanımları

 

Gravity Maze, 8 yaş ve üzeri herkes için düşünme ve problem çözme becerisinin dışında görsel ve mekansal algı gelişimi de sağlamaktadır.

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 66 Kişi İnceledi

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4