Blue Orange

(0)

Gobblet

Gobblet Oyunu Genel Tanıtım

Gobblet oyunu 2 farklı renk ahşap bardaklardan oluşan, bardakların dizilerek yatay, dikey veya çapraz olarak 4 tanesinin yan yana getirilmeye çalışıldığı 7 yaş ve üzeri için 2 kişilik bir oyundur.


Gobblet Oyununun İçindekiler

Son derece eğlenceli geçen ve dikkat gerektiren bu oyunda 12 adet açık renk, 12 adet de koyu renk olmak üzere toplam 24 adet ahşap bardak ve bu bardakların yerleştirildiği 16 karelik ahşap bir oyun alanı bulunmaktadır.


Gobblet Nasıl Oynanır?

Oyunun başlangıcında her oyuncu kendi bardaklarını iç içe dizerek kapalı bir şekilde önünde hazır bulundurur. Bardaklar sırayla oyun alanına yerleştirilir. Bu nedenle ilk başlangıçta en büyük bardaklardan biri yerleştirilerek oyuna başlanacaktır. İkinci hamlede istenirse diğer bardaklarla da devam edilebilir. Ayrıca içerideki bardakların yerini değiştirerek de hamle yapabilirsiniz.


Gobblet Oyununun Kuralları

Gobblet oyununda temel olarak birkaç kural bulunmaktadır.

1.      Büyük bardak küçük bardağın üzerine kapatılabilir.

2.      Dışarıdan alınan bardaklar içerideki bardaklardan büyük dahi olsa üzerine kapatılamaz. Sadece rakibin bardaklarından 3 tanesi yatay, dikey ya da çapraz olarak aynı düzlemdeyse o zaman dışarıdan oynanan bardak da rakibin bardağının üzerine kapatılabilir. Bunun dışındaki durumlarda sadece içerideki bardaklar rakibin bardağını kapatabilirler.


3.      En önemli kurallardan bir tanesi içerideki bardaklardan birine dokunduğunuzda o bardağı oynamak zorundasınız. Çünkü o bardağın altında daha önceden kapattığınız bir bardak olabilir. Kaldırdığınız bardak rakibinizin bardağı çıktığında ve o kısımda bu sayede rakibiniz bir dörtlü oluşturduğunda hiç ummadığınız bir anda oyunu kaybedebilirsiniz.

 

 

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 123 Kişi İnceledi

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4