Yağmur Yayınları

(0)

Geliştiren Değerler Eğitimi - 2

BİZİM EVDE HERKES İŞİNİ YAPAR

SORUMLULUK

Sorumluluk üzerine bir hikâyedir. Sorumluluk alma ve sorumluluklarını yerine getirme kişilik gelişimi açısından çok önemlidir. Kurallara uyma, eylemlerinin sonuçlarına katlanma, kendi sınır­larını bilerek başka insanların ve diğer canlıların haklarına saygı gösterme olarak tanımlayabile­ceğimiz sorumluluk, öğrenilerek geliştirilen bir beceri ve değerdir.

Bizim Evde Herkes İşini Yapar adlı hikâyemizde bakalım Nehir neler yapmış?

Özellikler

Sayfa Sayısı : 24

En / Boy : 22,00 / 24,00 cm

Yazar : Cihan Bahadır GÜRELİK

BENİ ÜZEMEZSİNİZ ÇÜNKÜ BEN İYİYİM

AZİM VE ÖZGÜVEN

Beni Üzemezsiniz Çünkü Ben İyiyim, alay edilen ve arkadaşları tarafından dışlanan Sel­çuk’un hikâyesidir. Bu durum pek çok çocukta güvensizlik yaratır ve bunu yaşayan çocuklar bu durumla başa çıkabilmek için birtakım sosyal becerilere ve desteğe ihtiyaç duyarlar. Bakalım hikâyemizde neler olmuş? Kahramanımız alay edilme ve arkadaşları tarafından dışlanma duru­muyla nasıl başa çıkmış?

Özellikler

Sayfa Sayısı : 24

En / Boy : 22,00 / 24,00 cm

Yazar : Mahmut YILMAZ

TAVUS KUŞU VE HOROZ

NEZAKET

Tavus Kuşu ve Horoz, nezaket üzerine bir hikâyedir. Çocuklara nezaketi öğretmek, çevre­sine karşı farkındalığını ve duyarlılığını geliştirmesi için gerekli olan kelime, eylem ve adımları öğretmek anlamına gelir. Nezaketi öğrenen çocuk, sosyal ilişkilerinde daha başarılı olur.

Özellikler

Sayfa Sayısı : 20

En / Boy : 22,00 / 24,00 cm

Yazar : Cihan Bahadır GÜRELİK

GUGUK KUŞU BENCİL DEĞİLDİR

BENCİLLİK

Guguk Kuşu Bencil Değildir, adlı hikâye coğrafyamızda bilinen bir anlatıyı konu almaktadır. Guguk kuşları, yumurtalarını başka kuş türlerinin yuvalarına bırakır ve yavrular bu kuşlar ta­rafından büyütülür. Kendisi hiç yuva kurmayan, yumurtalarını her daim başka yuvalara bırakan guguk kuşları hilebaz mıdır? Yoksa guguk kuşları bencil midir? Hikâyemizde, buna dair bir halk söylencesi işlenmiştir. Hikâyeyi okuyup birlikte karar verelim.

Özellikler

Sayfa Sayısı : 44

En / Boy : 22,00 / 24,00 cm

Yazar : Mahmut YILMAZ

KUYRUĞU YOKLAR AİLESİ UÇMAYI NASIL ÖĞRENDİ?

CESARET

Kuyruğu Yoklar Ailesi Uçmayı Nasıl Öğrendi?, yaratıcı bir özgürlük hikâyesidir. Cesaretle güçlünün karşısında doğru olanı yapmayı konu almaktadır. Korkuya rağmen doğru olanı yapmanın ve her durumda dayanışmanın önemi vurgulanmaktadır.

Altıngöz ve arkadaşları, korku gibi cesaretin de özgürlük isteğinin de bulaşıcı olduğunu bize ispatlamaya çalışıyor.

Özellikler

Sayfa Sayısı : 24

En / Boy : 22,00 / 24,00 cm

Yazar : Mahmut YILMAZ

ARKADAŞLAR BİRBİRLERİNİ KISKANMAZ

KISKANÇLIK

Evrensel duygulardan birisi olan kıskançlık üzerine bir hikâyedir. Kıskançlık gibi olumsuz duyguları azaltmanın en yapıcı yolu sözcüklerle, çizimlerle, resimlerle, dramatik oyunlarla, tema­tik kitaplarla çocukların bu duyguyu dile getirmelerini desteklemek, bunu çocuğun bakış açısın­dan gerçekten duymak ve kabul etmektir. Çünkü kıskanç çocuk empatiye ihtiyaç duyar.

Arkadaşlar Birbirlerini Kıskanmaz adlı hikâyemizde bakalım neler olmuş? Arkadaşlar ara­sındaki kıskançlık nasıl sonuçlanmış?

Özellikler

Sayfa Sayısı : 20

En / Boy : 22,00 / 24,00 cm

Yazar : Mahmut YILMAZ Cihan Bahadır GÜRELİK

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 51 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4