Yağmur Yayınları

(0)

Geliştiren Değerler Eğitimi - 1

KÜSKÜN GÖKKUŞAĞI

DOĞA SEVGİSİ

Çocuklara doğa ile insanın bütünleşerek birlikte yaşama gerekliliğini hatırlatmaya çalışan bir hikâyedir. Çocukların, doğa ile canlı ve duygulu bir ilişki kurması, doğanın yıkımına karşı bilinçli olması önemlidir. Küskün Gökkuşağı bu bilincin ve Munzur’un hikâyesidir.

Özellikler

Sayfa Sayısı : 44

En / Boy : 22,00 / 24,00 cm

Yazar : Mahmut YILMAZ

YAĞMUR KUŞLARI VE MİNİK KIZIN ÖYKÜSÜ

DUYARLILIK

Yağmur Kuşları ve Minik Kızın Öyküsü, bir bilinçli farkındalık kitabıdır. Yaşadığımız dünyayı paylaştığımız canlıların ve varlıkların; bir ağacın, bir nehrin, kentlerin hakları olduğuna dair far­kındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Yağmur Kuşları ve Minik Kızın Öyküsü, bir yağmur kuşu ailesi için mücadele eden minik bir kızın öyküsüdür. Bir gazete haberinden esinlenerek yazılmıştır.

Özellikler

Sayfa Sayısı : 28

En / Boy : 22,00 / 24,00 cm

Yazar : Mahmut YILMAZ Cihan Bahadır GÜRELİK

KÜÇÜK MAYMUN VE TİMSAHIN GÖZYAŞLARI

ÇÖZÜM ÜRETME

Küçük Maymun ve Timsahın Gözyaşları, zor bir durum karşısında yaratıcı çözümler üretme konusunda oldukça başarılı olan küçük maymunun eğlenceli ve akıl dolu bir hikâyesidir. Ezop Ma­salları’nda da sıklıkla görülen akılcı çözümle zor bir durumdan kurtulmayı, doğruluğu ve dürüst­lüğü konu almaktadır. Bakalım küçük maymun, timsahın tehlikeli planından kurtulmak için nasıl bir çözüm üretmiş?

Özellikler

Sayfa Sayısı : 20

En / Boy : 22,00 / 24,00 cm

Yazar : Cihan Bahadır GÜRELİK

KURALLARI SEVMEYEN ÇOCUK

KURALLARA UYMAK

Kuralların neden gerekli olduğunu anlatan bir hikâyedir. Çocuklar dünyaya neyin doğru, neyin yanlış olduğu bilgisine sahip olarak gelmezler. Doğrunun ve yanlışın ne olduğunu yetişkinlerden öğrenirler. Çocukların kuralları öğrenebilmeleri için denemeye, yeniden ve yeniden denemeye ihtiyaçları vardır. Ancak kuralın kesin olduğunu anladıklarında denemekten vazgeçerler. Çocuk­ların kuralları sevmedikleri düşünülür ancak kurallarla ya da diğer bir deyişle sınırlarla büyüyen çocuklar mutlu ve başarılı olurlar.

Özellikler

Sayfa Sayısı : 20

En / Boy : 22,00 / 24,00 cm

Yazar : Mahmut YILMAZ

PIRT BÖCEĞİ NASIL KAHRAMAN OLDU?

ÖN YARGI

Bir arkadaşlık, cesaret ve sevgi hikâyesidir. Arkadaşlık ve paylaşımın önünde bazen anne babalardan, çevreden edinilen sosyal ön yargılar bulunabilir. Ön yargıların ortadan kalkması için çoğunlukla yapılandırılmış ya da doğal deneyimlere gereksinim vardır. Tıpkı Pırt böceği gibi… Peki, Pırt böceğinin başından neler geçti, nasıl kahraman oldu?

Özellikler

Sayfa Sayısı: 24

En / Boy: 22,00 / 24,00 cm

Yazar : Mahmut YILMAZ

SAVAŞ MI? DELİ OLMALISINIZ

YARDIMLAŞMA

Çatışmadan birlikte barış içinde yaşama, şiddetsiz iletişim ve çözüm üzerine bir hikâyedir. Yetişkinlerin çocuklarla savaş ile ilgili olay ve durumları konuşurken onlara savaşın insanlara getirdiği acıları ve olumsuzlukları anlatmaları gerekir. Çocuklarda savaşa karşı bir dünya görüşü geliştirmek, savaşla kahramanlık kavramını bütünleştirmek yerine savaşın insanlara getirdiği acıları onlara öğretmek gerekir. Çocuğun kafasında savaş kavramının bu şekilde oluşmasını sağ­lamak daha doğru bir tutumdur.

Özellikler

Sayfa Sayısı : 28

En / Boy : 22,00 / 24,00 cm

Yazar : Mahmut YILMAZ Cihan Bahadır GÜRELİK

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 50 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4