ThinkFun Oyuncak

(0)

Fasulyeler Dengede

 

Fasulyeler Dengede Oyunu (Balance Beans)

Fasulyeler dengede oyunu 5 yaş ve üzeri çocuklara hem fizik kurallarından ağırlık merkezi ve kuvvet konularını kavratan hem de matematiksel işlem yapmasını sağlayan bireysel bir oyundur.

Oyundaki temel prensip ağırlık merkezine yakın olan noktalara uygulanan kuvvet uzak olan noktalara uygulanan kuvvetten daha az etki eder prensibidir. Oyunda prensibe bağlı olarak problemler çözülür.

Fasulyeler Dengede Oyununun İçeriği

Oyunda 1 tane tahterevalli, kolaydan zora doğru giden 40 görev kartı, kırmızı renkli sabit fasulyeler (1 tekli, 1 ikili, 1 üçlü), turuncu (2 tekli), sarı (2 ikili) ve mavi (2 üçlü) renkli hareketli fasulyeler bulunmaktadır.

Fasulyeler Dengede Oyunu Nasıl Oynanır?

Öncelikle görev kartında bize gösterilen kırmızı renkli sabit fasulyeler yerlerine yerleştirilir. Daha sonra alt kısımda belirtilen hareketli fasulyeler alınır. Hareketli fasulyeleri tahterevallinin sağ veya sol tarafı fark etmeksizin istediğimiz yerine yerleştirerek dengeyi sağlamaya çalışırız.

Burada dikkat edeceğimiz husus şudur. Fasulyelerin yerleştirildiği yerler ağırlık merkezine 1 birim, 2 birim ve 3 birim uzaklıktadır. 1 birim uzaklıkta bir yere yerleştirdiğimiz bir fasulye 1 birim kuvvet uygularken, 2 birim uzaklıktaki 2 birim, 3 birim uzaklıktaki ise 3 birim uygulayacaktır. Hedefimiz tahterevallinin sağ ve sol taraflarında aynı birim kuvveti uygulayacak şekilde fasulyeleri yerleştirmektir. Böylece o görev kartını tamamlayıp bir sonraki göreve geçebiliriz.

Oyunun Kazanımları

 

Fasulyeler dengede oyunu çocukların fizikteki denge, ağırlık merkezi ve kuvvet konularını matematiği de kullanarak teoriğin dışında deneyimleyerek öğrenmelerini sağlamaktadır. Ayrıca onların düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirir.

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 58 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4