100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

 

Fasulyeler Dengede Oyunu (Balance Beans)

Fasulyeler dengede oyunu 5 yaş ve üzeri çocuklara hem fizik kurallarından ağırlık merkezi ve kuvvet konularını kavratan hem de matematiksel işlem yapmasını sağlayan bireysel bir oyundur.

Oyundaki temel prensip ağırlık merkezine yakın olan noktalara uygulanan kuvvet uzak olan noktalara uygulanan kuvvetten daha az etki eder prensibidir. Oyunda prensibe bağlı olarak problemler çözülür.

Fasulyeler Dengede Oyununun İçeriği

Oyunda 1 tane tahterevalli, kolaydan zora doğru giden 40 görev kartı, kırmızı renkli sabit fasulyeler (1 tekli, 1 ikili, 1 üçlü), turuncu (2 tekli), sarı (2 ikili) ve mavi (2 üçlü) renkli hareketli fasulyeler bulunmaktadır.

Fasulyeler Dengede Oyunu Nasıl Oynanır?

Öncelikle görev kartında bize gösterilen kırmızı renkli sabit fasulyeler yerlerine yerleştirilir. Daha sonra alt kısımda belirtilen hareketli fasulyeler alınır. Hareketli fasulyeleri tahterevallinin sağ veya sol tarafı fark etmeksizin istediğimiz yerine yerleştirerek dengeyi sağlamaya çalışırız.

Burada dikkat edeceğimiz husus şudur. Fasulyelerin yerleştirildiği yerler ağırlık merkezine 1 birim, 2 birim ve 3 birim uzaklıktadır. 1 birim uzaklıkta bir yere yerleştirdiğimiz bir fasulye 1 birim kuvvet uygularken, 2 birim uzaklıktaki 2 birim, 3 birim uzaklıktaki ise 3 birim uygulayacaktır. Hedefimiz tahterevallinin sağ ve sol taraflarında aynı birim kuvveti uygulayacak şekilde fasulyeleri yerleştirmektir. Böylece o görev kartını tamamlayıp bir sonraki göreve geçebiliriz.

Oyunun Kazanımları

 

Fasulyeler dengede oyunu çocukların fizikteki denge, ağırlık merkezi ve kuvvet konularını matematiği de kullanarak teoriğin dışında deneyimleyerek öğrenmelerini sağlamaktadır. Ayrıca onların düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirir.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır