Blue Orange

(0)

Dr Eureka

 

2 - 4 oyuncu ile oynanabilen Dr. Eureka oyunu 6 yaş ve üzeri çocuklar için görsel algı, mantıksal analiz ve dikkat-konsantrasyon gelişimi becerilerini geliştiren harika bir oyundur.  

Amaç

Oyun kartında yer alan görevdeki gibi maddeleri doğru test tüplerine, doğru sırada ve diğer oyunculardan önce aktararak sıralamak.

Oyun İçeriği

54 adet soru kartı, 24 top (8'er adet Yeşil, Mor ve Kırmızı), 12 adet deney tüpü ve oyun kuralları kılavuzu mevcuttur.

 

Nasıl Oynanır

Her oyuncu başlangıçta 3 deney tüpünde 2'şer adet (yeşil, kırmızı ve mor) renkli top alır. Görev kartları karıştırılarak ortaya konulur. Tüm oyuncular hazır olunca en üstteki görev kartı açılır. Görev kartında gösterildiği gibi maddeler düşürülmeden ve el değdirilmeden tüpten tüpe aktarılarak doğru sırada dizilir. (Burada tüpler ters çevrilerek de görev tamamlanabilir. Oyuncular doğru sıralama yapabilmek için tüplerin yerini değiştirebilirler). Eğer oyuncu toplarından birine dokunur ya da yere düşürürse o turda bekleme cezası alır. Tüplerini doğru şekilde sıralayan oyuncu "Eureka" diyerek oyunu bitirir. Tüm oyuncular sıralamanın doğru olduğunu onaylarlarsa oyuncu açık olan o kartı kazanarak 1 puan alır. Oyuncular bir sonraki tura başlamadan önce tüplerini olduğu şekilde bırakırlar (başlangıç pozisyonuna getirilmez). Tüm oyuncular hazır olunca diğer tura geçilir. 5 görev kartı kazanan ilk oyuncu oyunu kazanır.

DR. EUREKA Oyununun Kazanımları

 

6 yaş ve üzeri çocuklar için görsel algı, dikkat-konsantrasyon, hafıza, ince motor becerileri, mantıksal analiz ve uzamsal düşünme becerilerini geliştiren harika bir oyundur.

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 135 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4