Blue Orange

(0)

Dondurmam Kaymak (Go Go Gelato)

 

 

DONDURMAM KAYMAK (GO GO GELATO)

 

6 yaş ve üzeri herkesin oynayabileceği çok eğlenceli bir planlama, sıralı düşünme ve el becerisi oyunu olan Dondurmam Kaymak oyununu ister 2 kişi, ister 4 kişiye kadar grupla oynayabilirsiniz.

 

DONDURMAM KAYMAK (GO GO GELATO) OYUNUNUN İÇERİĞİ

 

4 farklı renkte toplam 16 külah ve 3 farklı renkte toplan 12 dondurma topu ile 55 adet görev kartı içermektedir.

 

DONDURMAM KAYMAK (GO GO GELATO) OYUNUNU NASIL OYNANIR?

 

Her oyuncuya mavi, sarı, yeşil ve pembe renklerde birer külah ile sarı, yeşil ve pembe renklerde birer dondurma topu verilir. Dondurma topları aynı renkteki külahların üzerine yerleştirilir. Oyunun en önemli kuralı dondurma toplarına dokunmanın yasak olmasıdır. Dondurma toplarını külahlarla birbirine aktarıyoruz. Dondurma topu yere düştüğünde ise iki boş külah ile alıyoruz. 

İlk oynama şeklinde, bir görev kartı ortaya koyulur ve oradaki dizilime ulaşan ilk oyuncu o görev kartını kazanır. Yeni bir görev kartına geçildiğinde baştaki dizilime geri dönmek zorunlu değildir, kaldığınız dizilimden devam edebilirsiniz.

İkinci oynama şeklinde görev kartını uzak bir yere koyarak, kart ile külahların bulunduğu alan arasında hızlı bir şekilde gidip gelerek karttaki dizilimi ilk olarak yapmaya çalışırız. Bu oyun şekli kısa süreli bellek gelişim de sağlamaktadır.

 

DONDURMAM KAYMAK (GO GO GELATO) OYUNUNUN KAZANIMLARI

 

Bu oyun 6 yaş ve üzeri çocuklarda planlama, sıralı düşünme ve el becerisi ile kısa süreli bellek gelişimini destekler.

 

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 105 Kişi İnceledi

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4