İş Kültür Yayınları

(0)

Çocuk Klasikleri Set 6

Kitap 1: Kaçırılan Çocuk

David, ailesiyle fakir ama mutlu bir yaşam sürmektedir. Öğretmen olan babası oğlunu iyi kalpli, akıllı ve cesur biri olarak yetiştirmiştir. Ancak anne ve babasının genç yaşta ölümünün ardından delikanlı tek başına kalır. Babasının vasiyeti üzerine başka bir kentte yaşayan akrabalarının yanına gider. David’in amcası hayattadır ve çok zengin bir adamdır. Delikanlı amcasıyla karşılaştıktan kısa süre sonra aslında bu büyük servetin kendisine ait olduğunu öğrenir. Ancak amcasının da ondan kurtulmak için planları vardır. Olaylar beklenmedik şekilde gelişir ve David kendini inanılmaz bir maceranın içinde bulur.

Hazırlayan: Bülent O. Doğan

Orijinal Adı: Kidnapped

Yılı: 2019

Genişlik: 13

Yükseklik: 19,5

Sayfa Sayısı: 120

Resimleyen: S. C. Hulme Beaman

Kitap 2: Define Adası

18.yüzyılın ikinci yarısı okyanusların korsan kaynadığı, uzak adaların inanılmaz maceralara sahne olduğu birdönemdir. Jim Hawkins, bu karışık günlerde ailesiyle birlikte İngiltere’nin güney kıyılarındaki Amiral Benbow Hanı’nda yaşamaktaydı. Yolu Amiral Benbow’a düşen Billy Bones isimli eski bir korsan, hanı işleterek kıt kanaat geçinen ailenin yaşamını değiştirecekti. Bones’un korsan Flint’in definesinin yerini gösteren bir haritası vardı ve bu harita, bir bela mıknatısı gibi bütün korkunç korsanları hana çekiyordu. Define haritası bir rastlantı sonucu Jim Hawkins’in eline geçti ve heyecanlı bir define avı başladı.

Hazırlayan: Sevgi Atlıhan

Orijinal Adı: Treasure Island

Yılı: 2019

Genişlik: 13

Yükseklik: 19,5

Sayfa Sayısı: 96

Resimleyen: George Roux

Kitap 3: Orman Kitabı

Orman, kendi dili ve kuralları olan büyülü bir yerdir. Ormanda yaşayan her canlı bu kurallara saygı duymalı ve doğanın bir parçası olarak yaşamalıdır. Ormanın dilini insanlar da öğrenebilir, ancak buna layık olmaları gerekir. Kurtlarla büyüyen Mogli’nin ormanın bir parçası olması bizi şaşırtmaz, ama yazarın bu dili öğrenip birçok harika hayvanın maceralarını anlatması gerçekten şaşırtıcıdır. Üstelik yazar, duyanları hayrete düşüren birçok tuhaf macerayı öğrenmiş ve bu kitabı hazırlamıştır. Bay Kipling’in beyaz fokun nerelere gittiğini ya da Riki’nin nefes kesen dövüşlerini nasıl öğrendiğini kimse bilmiyor. Belki de orman, sırlarını sadece usta yazarlara ve onların meraklı okurlarına anlatıyordur. Hadi ormanda eğlenceli bir geziye çıkalım.

Hazırlayan: Bülent O. Doğan

Orijinal Adı: The Jungle Book

Yılı: 2019

Genişlik: 13

Yükseklik: 19,5

Sayfa Sayısı: 96

Resimleyen: William Henry DrakeJohn Lockwood Kipling

Kitap 4: Korkusuz Kaptanlar

Harvey’in babası gerçekten çok zengindi. Fabrikaları, malikâneleri, farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketleri ve gemileri vardı. Ne yazık ki, babasının muhteşem serveti, on beş yaşına gelen Harvey’i şımarık ve sevimsiz bir delikanlıya dönüştürmekten başka bir işe yaramamıştı. Her istediği hemen ayağına gelen ve sürekli pohpohlanan Harvey için hayat sıkıcı ve anlamsızdı. Derken lüks bir gemiyle yaptıkları deniz yolculuğu sırasında gemiye çarpan dev bir dalga delikanlının yaşamını tamamen değiştirdi.

Çevirmen: Bülent O. Doğan

Orijinal Adı: Captains Courageus

Yılı: 2018

Genişlik: 13

Yükseklik: 19,5

Sayfa Sayısı: 88

Kitap 5: Kim

Kim, macera için doğmuş gibiydi. Neşeli, hareketli ve çok zeki bir çocuktu. İngiliz egemenliğindeki Hindistan’ın küçük bir kentinde sokaklarda yaşıyordu. O kadar sıcakkanlı bir çocuktu ki, kentte onu tanımayan, arkadaşı olmayan kimse yoktu. Sonra bir gün Kim, daha önce hiç görmediği kıyafetler giymiş, yaşlı bir adamla tanıştı. Bu adam, bir Lama’ydı ve değişik yerleri görmek için geziye çıkmıştı. Kim de değişik yerler görmek istediğine karar vererek, Lama’nın peşine düştü. İki yolcuyu, olağanüstü güzellikte yerler, şaşırtıcı arkadaşlar ve casuslarla dolu maceralar bekliyordu.

Çevirmen: Bülent O. Doğan

Orijinal Adı: Kim

Yılı: 2018

Genişlik: 13

Yükseklik: 19,5

Sayfa Sayısı: 80

Kitap 6: İşte Öyle Hikâyeler

Leoparın oldum olası benekli olduğunu mu sanıyordunuz?

Devenin hörgücü nasıl oluştu?

Fillere o uzun hortumu kim verdi?

Peki ya gergedanın derisi neden öyle buruş buruş?

Orman Kitabı’nın yazarı Kipling, herkesin ısrarla merak ettiği bu soruların yanıtlarını araştırmış, bulmuş.

Sonra da eğlenceli maceraları seven çocuklar için hikâyeler şeklinde yazmış.

İşte o hikâyeler…

Balina’nın Boğazı Nasıl Oluştu?

Deve’nin Hörgücü Nasıl Oluştu?

Gergedan’ın Derisi Nasıl Oluştu?

Leopar’ın Benekleri Nasıl Oluştu?

Çocuk Fil

Kendi Başına Yürüyen Kedi

Ayağını Yere Vuran Kelebek

Çevirmen: Begüm Kovulmaz

Orijinal Adı: Just So Stories

Yılı: 2017

Genişlik: 13

Yükseklik: 19,5

Sayfa Sayısı: 96

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 89 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4