İş Kültür Yayınları

(0)

Çocuk Klasikleri Set 10

Kitap 1: Gulliver’in Gezileri

Doktor Gulliver dürüst, kendi hâlinde bir adamdır ve ailesiyle sakin bir yaşam sürmekten başka bir isteği yoktur. Ancak geçim şartlarının zorluğu, onu gemilerde çalışmaya yöneltir. Gulliver denizaşırı seferler yapan gemilerde doktorluk yaparak dünyayı dolaşır. Günün birinde korkunç bir fırtına gemisini batırır; Gulliver de kendini, her şeyin minicik olduğu tuhaf bir ülkede bulur. Lilliput adındaki bu ülkenin yerlileri bir dev olduğunu düşünerek onu esir alırlar. Bu ülkeden canını zor kurtaran Gulliver’in ikinci gezisi ise daha tuhaf bir yere, devler ülkesine olacaktır.
Edebiyat tarihinin en ilginç maceralarını sayarsak, Gulliver’in Gezileri ilk sıralarda yer alacaktır. Her sayfasında bizi şaşırtan, ne kadar tuhaf olursa olsun gerçeklik duygumuzu zedelemeyen bu eser, yüzyıllar sonra bile yeni yazılmış gibi heyecan vericidir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın İlköğretim 100 Temel Eser listesinde yer alan bu kitapta Gulliver’in I. ve II. seyahatleri yer almaktadır.

Çevirmen: Elif Dinçer

Orijinal Adı: Gulliver’s Travels I-II

Yılı: 2017

Genişlik: 13

Yükseklik: 19,5

Sayfa Sayısı: 72

Kitap 2: Don Kişot’un Serüvenleri

Belki de bugüne kadar yaratılmış en çılgın roman kahramanı Don Kişot’tur. Bu kahraman okuduğu şövalye romanlarından o kadar etkilenir ki, sırtına eski bir şövalye zırhı geçirdiği gibi macera aramak için yollara düşer. Birbirinden komik ve tuhaf serüvenleri sırasında güzel ama sahte prenseslerle, gerçek ama şımarık düşeslerle, canından bezmiş aslanlarla ve bir sürü kötü adamla karşılaşır.

Don Kişot‘un birbirinden heyecanlı serüvenlerini okurken kahkahalarını tutamayacaksın.

Çevirmen: Bülent O. Doğan

Orijinal Adı: El Ingenioso Hidalgo Don Quixote de la Mancha

Yılı: 2017

Genişlik: 13

Yükseklik: 19,5

Sayfa Sayısı: 98

Kitap 3: Heidi

Alp Dağları’nda büyükbabasıyla çok mutlu bir yaşam süren Heidi, eğitim görmesi ve tekerlekli sandalyeye mahkum bir kıza arkadaşlık etmesi için Frankfurt’a götürülür. Ama dağlarda doğayla ve sevgiyle dolu bir yaşam sürdükten sonra, şehrin kasvetli havası minik kızı hasta eder. Heidi’nin dağlara ve büyükbabasına olan düşkünlüğü sonunda herkese mutluluk getirecek bir dizi olaya yol açar.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği 100 Temel Eser arasında yer alan Heidi, hemen hemen bütün dünya dillerine çevrilmiş ve tüm dünya çocuklarının zevkle okuduğu bir klasik haline gelmiştir.

Hazırlayan: Sevgi Sonkan

Orijinal Adı: Heidi

Yılı: 2018

Genişlik: 13

Yükseklik: 19,5

Sayfa Sayısı: 152

Resimleyen: Rudolf Münger

Kitap 4: Monte Cristo Kontu

Kim bu gizemli Monte Cristo Kontu ve bu kadar büyük bir serveti nasıl kazandı ?

Korkunç bir şato, büyük bir kötülük, romantik bir genç, şaşırtıcı bir hazine avı ve akla hayale sığmayan bir intikam planı…

Monte Kristo’nun macerasını soluk soluğa okuyacaksınız.

1.BÖLÜM

MARSİLYA

Kışın ortası olmasına rağmen kıyı kenti Marsilya’nın limanı her zaman olduğu gibi çok kalabalıktı. Hava soğuk ama açıktı. Rıhtıma yanaşan Firavun’un yelkenleri kış güneşinde parlıyordu. Edmond Dantes geminin baş tarafına yürüyüp, cıvadraya tırmandı. Rıhtımın karşı tarafına dizilmiş depo ve dükkânlara göz gezdirdi. Çok uzun, zorlu bir yolculuktan dönmüştü ve evini tekrar göreceği için çok heyecanlıydı…

Rıhtımda onu geminin sahibi Bay Morrel bekliyordu. Akdeniz’de büyük bir fırtına olduğunu duymuş…

Çevirmen: Sevgi Atlıhan

Orijinal Adı: Le Comte de Monte-Cristo

Yılı: 2017

Genişlik: 13

Yükseklik: 19,5

Sayfa Sayısı: 64

Kitap 5: Robinson Crusoe

Genç Robinson Crusoe denizlere açılmak, macera yaşamak ve bir servet kazanmak istemektedir. Ancak birkaç yolculuktan sonra gemisi korkunç bir fırtınaya yakalanır,bütün arkadaşları denizde kaybolur ve Robinson da canını zor kurtarır. Robinson ıssız bir adaya çıkmayı başarmıştır, ama burada tek başına nasıl hayatta kalacaktır?

Robinson Crusoe’nun ıssız adadaki yaşam macerası, kültürü derinden etkilemiş çok önemli bir eserdir. Sonraki yüzyıllar boyunca yazılmış bütün ada maceralarının ve insanların ıssız ada hayallerinin temelinde bu eser yatar.

Çevirmen: Bülent O. Doğan

Orijinal Adı: Robinson Crusoe

Yılı: 2017

Genişlik: 13

Yükseklik: 19,5

Sayfa Sayısı: 96

 

Kitap 6: Karpatlar Şatosu

Bu kitapta anlatılan macera fantastik değil, olağanüstü sadece. Şimdi, inanması güç diye, bu olayları gerçek saymamamız mı gerekiyor? Kararı siz vereceksiniz. Karpatlar Şatosu yüzlerce yıl boyunca çevresinde yaşayan insanların hayal gücünü ateşleyen bir yer olmuştu.  Bölge halkı bu şatoda her türlü doğaüstü varlığın yaşadığına inanıyor, bu yerin bir an önce yıkılmasını umuyordu. Terkedilmiş şatoda bacalardan duman çıkmaya başlayınca, işler iyice korkutucu bir hal aldı. İnsanlar korkudan evlerinden çıkamaz olmuşlardı. Sonunda cesur bir adam, şatonun sırrını çözmeye karar verdi ve yola koyuldu. Macera sever okurların kaçırmak istemeyeceği bir hayalet öyküsü…

Çevirmen: Meryem Mine Çilingiroğlu

Yılı: 2020

Genişlik: 13

Yükseklik: 19,5

Sayfa Sayısı: 120

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar: Jules Verne

 

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 37 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4