Brainbox

(0)

BrainBox Dünya (Türkçe)

 

BrainBox Dünya Oyunu

BrainBox Dünya oyunu 8 yaş ve üstü çocuklarla bir ya da iki kişiyle oynanabilen bir oyundur. Oyun içerisinde 71 ayrı ülke ile ilgili görseller mevcuttur. Kartların arkasında görsel ile ilgili verilen sorular sorularak hem genel kültür gelişimi hem de hafıza gelişimi sağlayan bir oyundur.

 

BrainBox Dünya Oyununun İçeriği

Oyunda 71 adet bir yüzeyinde dünya ülkeleriyle ilgili görsel, diğer yüzeyinde sorular bulunan eğitici oyun kartı, 1 adet kum saati, 1 adet soruyu belirleyen zar, 1 adet kurallar kartı

 

 

BrainBox Dünya Oyunu Nasıl Oynanır?

Bir oyuncu ile oynanırken; bir kart seçilir. Oyuncunun karta 10 saniye bakması istenir. Sonra oyuncuya kartın ön tarafı gösterilmeden kartın arkasında yer alan sorular sorulur (oyuncunun yanıtları yazması için kâğıt ve kalem kullandırılabilir). Eğer oyuncu tüm sorulara doğru cevap verebilirse kartı kazanır. Eğer yanıtlardan herhangi biri yanlışsa kart kutuya tekrar konularak devam edilir. 5 ya da 10 dakika sonra kaç kart topladığına bakılır.


Oyun iki kişi ile oynanıyorsa; en genç oyuncu oyuna başlar. Oyuncu kutudan bir kart alır ve kum saatini çevirip süreyi başlatır. Kum saati bitene kadar karttaki resme bakar. Elindeki kartı başka bir oyuncuya verir ve zarı atar. Kartı alan oyuncu zardaki sayıya karşılık gelen soruyu yanıtlaması için okur. Eğer oyuncu soruyu doğru cevaplarsa kartı kazanır. Yanlış cevaplarsa kart tekrar kutuya konulur. Bir sonraki oyuncu kutudan rastgele bir kart alır ve oyuna devam eder. 10 dakika içinde en çok kartı alan oyuncu oyunu kazanır.

 

BrainBox Dünya Oyununun Kazanımları Nelerdir?

 

BrainBox Dünya oyunu çocuklarınızda hafıza gelişimi, dikkat ve konsantrasyon gelişimi sağlayacaktır.

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 80 Kişi İnceledi

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4