Bilsem Online

Bilsem Online

Bilsem Online

Üstün zekalı ve yetenekli olarak teşhis edilen bir çocuk yetiştirmek, özverili bir mücadele gerektirir. Onların üstün yetenekleri size mutlu bir heyecan yaşatırken çocuğunuzun normal bir okul ortamına ve sosyal hayata uyum sağlamakta zorlanacağı gerçeğiyle de yüzleşmek sizi endişelendiriyor olabilir. Neyse ki, çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu eğitimi, saatlerce sıkılmadan, öğretmeninin bir sonraki konuya geçmesini beklemeden, akranlarının içinde izole olmadan alabilmesini sağlayacak eğitim programları mevcut. Çocuğunuzun başarılı olmasına yardımcı olacak ve kaliteli ilgiyi aldıklarından emin olacağınız eğitim merkezleri sizin en büyük destekçiniz olacaktır.

Bu konuda ülkemizde faaliyet gösteren Bilim ve Sanat Merkezi (Bilsem) önder kurumlardan birisidir.

Bilsem (Bilim ve Sanat Merkezi) Nedir?

Üstün yetenekli öğrenciler için ek olarak eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir eğitim merkezidir. Yeteneklerine ve potansiyellerine uygun eğitim veren Bilsem, çocukların okullarına ek olarak eğitim vermektedir. Öğrenciler okullarını aksatmadan Bilsem’den eğitim alabilirler.

Bilsem’de eğitim almaya hak kazanmak için öğrencilerin 2 aşamalı sınavlardan geçmesi gerekmektedir. Birisi tablet üzerinden yapılan grup tarama sınavı diğeri bireysel değerlendirme sınavıdır. Bireysel değerlendirme sınavı mülakat şeklinde yüz yüze yapılmaktadır. Bireysel değerlendirme sınavlarında dünya üzerinde otoritelerce kabul edilmiş zeka testleri uygulanmakta ve muhakeme yetenekleri gözlemlenmektedir. Bunlardan başarıyla geçen öğrenciler Bilsem’de eğitim almaya hak kazanmaktadırlar.

BİLSEM ONLİNE

Mobil cihazlara kolaylıkla indirilebilen, bilgisayarlarda güvenle kullanılabilen Bilsem Online sayesinde öğrenciler, Bilsem Sınavlarına kolaylıkla hazırlanabilirler. Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri (BİLSEM) tarafından her yıl düzenlenen, ilk aşama olan tablet sınavları, çocukların potansiyellerini göstermeleri açısından zorlayıcı olabilir. Bilsem Online bu konuda çocukların yardımcısı görevini üstlenmektedir. Alanında uzman eğitimciler ve pedagogların destekleriyle geliştirilen bir portaldır. Çocuklarınız bu portal sayesinde hem eğlenceli aktiviteler ile farkında olmadan gelişimlerine katkı sağlayacaklar hem de sınava hazırlık yapmış olacaklar.

Bilsem Online, sınava hazırlık sürecinde otomatik ders programı hazırlar ve kişiye uygun, gelişimine yönelik eğitim programları yapar. Bilsem Online ile çocuklar sadece sınava hazırlanmakla kalmazlar aynı zamanda genel zeka gelişimlerine de katkı sağlayabilirler. Pedagojik olarak çocuklara uygun bir şekilde hazırlanan bu uygulama, çocukların günlük hayatta ihtiyaçlarına göre tavsiyeler de sunmaktadır.

BİLSEM ONLİNE İÇERİKLERİ

Faydalı blog yazılarından, deneme sınavlarına, eğlenceli aktivitelerden, günlük çalışmalara dek çocuğunuzun ihtiyacı olan her türlü içeriğe Bilsem Online sayesinde ulaşabilirsiniz. 

Deneme sınavlarıyla çocuğunuzun seviyesini, performans takibiyle çocuğunuzun puanını ve zaman yönetimini görüntüleyebilirsiniz. Çocuğunuzun hangi soruları doğru ya da yanlış yaptığını görerek ve eksik oldukları kısma ağırlık vererek doğru yönlendirmeler yapabilirsiniz.

Bilsem Online uygulamasını hem veliler, hem öğrenciler hem de eğitmenler kolaylıkla, kendi panelleri üzerinden giriş yaparak kullanabilirler.

Bilsem Online’da yer alan başlıklardan birisi olan “Kategorilerimiz” kısmında, her kategorinin altında bulunan örnek soru butonuna tıklayarak soru tiplerini öğrenebilirsiniz.

Öğrenciler, sitede yer alan “Deneme Sınavına Başla” butonunu kullanarak sınava başlayabilirler. Günlük ve temel çalışmalarını aksatmayan öğrenciler, bu deneme sınavlarında daha yüksek başarıya sahip olabilirler. Öğrenciler, deneme sınavlarından aldıkları puanlarla şampiyonlar listesinde yer alabilirler. Bu tatlı rekabet ve sıralama sistemi ile öğrenciler kendilerini o listede yüksek seviyelerde görebilmek için daha çok çalışmaya gayret edeceklerdir. Bunlara benzer birçok artı yönü olan kapsamlı bu uygulamayı çok seveceksiniz. Uygulamayı indirerek detayları görüntüleyebilirsiniz.

Üstün zekalı ve yetenekli bir çocuğun ebeveyni olmak karmaşık ve endişe verici olsa da neyse ki, Bilsem gibi eğitim merkezleri ve dijital platformlar gibi yardımcılarla yükünüz hafiflemiş olacaktır. Bu tarz uygulamalar ve destekleyiciler özel çocukları anlayarak, onlara ihtiyaç duydukları yüksek kaliteli eğitimi vermek için hizmet vermektedirler. Üstün zekalı çocuğunuz için daha iyi bir eğitim almaya başlamaya hazırsanız sunulan bu eğitimleri ve programları incelemenizi tavsiye ederiz.