Huch & Friends

(0)

Babushka Oyunu

 

Babushka 6 yaş ve üzeri çocukların oynayabileceği tek kişilik bir esnek düşünme, problem çözme, mantık yürütme ve sıralı düşünme becerileri oyunudur.

Oyunun amacı, görev kartında verilen matruşka bebekleri ve varsa ağaç kütüklerini oyun alanına yerleştirdikten sonra bu bebekleri küçükten büyüğe iç içe geçirerek büyükannenin evine birlikte e güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak.

Babushka Oyunu Nasıl Oynanıyor?

Oyunumuzda dört faklı zorluk seviyesinden oluşan toplam 60 görev kartı, 3 adet farklı boyutlarda Matruşka bebek, 2 ağaç kütüğü ve 5x5 boyutlarında bir oyun alanı bulunmaktadır. İlk 30 bölümde en küçük ve orta boy bebekler kullanılır ve büyükanne bebeği kullanılmaz. 31. bölümden itibaren büyükanne bebeğinin de oyuna katılmasıyla birlikte oyunun zorluk seviyesi giderek artmaktadır.

Oyunun Başlangıcı

Dört parçadan oluşan oyun alanını bir araya getirin. Bir görev seçin ve belirtilen bebek parçalarını ve varsa ağaç kütüklerini alın ve 5x5 karelerden oluşan mavi buzla kaplı oyun alanına gösterildiği gibi yerleştirin.

Babushka Oyununun Kuralları

Oyun alanına görev kartında belirtilen parçaları yerleştirdikten sonra, bebek parçalarını diğer bebek/bebek parçaları veya ağaç kütükleri gibi bir engele çarpıncaya kadar oyun alanı boyunca dikey veya yatay olarak hareket ettirin. Oyun alanının kenarı engel olarak kabul edilmez yani bebekleri durdurmaz. Bu nedenle, bebeklerden birini kenarın ötesine taşıyarak görevi tamamlayamazsınız. Ayrıca, bir engelin hemen önünde herhangi bir alanda durmanıza izin verilmez. Eğer bebek parçaları yan yana ise birini diğerinin içine şu şekilde koyabilirsiniz:


 

 

Büyük olan alt parça, küçük olanın üzerine konulamaz ve bir bebek bir defa kapanırsa, tekrar açılamaz!

Tüm bebekleri küçükten büyüğe iç içe geçirerek birleştirdiğinizde o görevi tamamlamış oluyorsunuz.

  

 

Babushka Oyununun Kazanımları

 

Babushka oyunu 6 yaş ve üzeri çocuklarda esnek düşünme, problem çözme, mantık yürütme ve sıralı düşünme becerilerini geliştirir.

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 27 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4