Amigurumi Oyuncaklar

Amigurumi Oyuncaklar

Amigurumi Oyuncaklar

Çocuklarının hayatının ilk günlerinden beri her ebeveynin öncelikli hedefi, bir çocuğu doğru bir şekilde geliştirmektir. Bunu yapmak için birçok farklı yaklaşım ve yöntem kullanılır. Aslında, bir çocuğun gelişim konusu, oldukça geniş kapsamlı ve önemli bir konudur. Her bir alanın ve her bir etkinliğin çocuklar üzerinde ayrı değeri vardır. Ebeveynlerin ve öğretmenlerin çocukları geliştirmesine ve eğlendirmesine yardımcı olan öğeler arasında oyuncaklar vardır. İyi bir oyuncak, belirli bir duygu taşır ve çocuğun onunla yeni şeyler keşfetmesine izin verir.

Her ebeveyn, çocukları için seçeceği oyuncakların en eğitici, en sağlıklı ve en akıllıca olanını tercih eder. Bir çocuk dünyayı bir oyuncağı dokunarak, koklayarak, görerek, tadarak ve kullanarak keşfeder. Bazen dişleriyle dokunur, bazen elleriyle, bazen gözüyle. Bazen onu en yakın arkadaşı seçecek kadar yakın bir bağ kurar. Oyuncaklar sadece görünümleri ve parlak renkleri ile değil, sesleri ve dokuları ile de çocukları cezbeder. Bir oyuncak; kaliteli, çocuğun yaşamı ve sağlığı için güvenli ve mantıklı olmalıdır. Bir oyuncağın sadece bir çocuk için ilginç olması değil, aynı zamanda zihni, sağlığı ve ruhu için de faydalı olması gerekir.

 

Amigurumi ve Örme Oyuncaklar Güvenlidir

El yapımı örgü ve tığ işi amigurumi oyuncaklar yapmak için kullanılan malzemeler, doğal ve güvenlidir. Örme oyuncaklar, çoğunlukla pamuklu ve doğal iplerden yapılır. Bu tür oyuncakların tüm detayları ve unsurları sıkıca elde dikilir. El yapımı olması, makine değmemesi de ayrıca olumlu bir yöntemdir. Amigurumi oyuncak üzerinde ahşap bir materyal kullanılması gerekiyorsa, bambu ya da doğal, cilasız, boyasız ahşap tercih edilmektedir. Tercih ettiğiniz amigurumi oyuncaklarda ipin yüksek oranda sentetik içermemesine ve oyuncakta kullanılan diğer malzemelerin doğal olmasına dikkat edin. Bu şekilde olanları araştırın, sorgulayın, tercih edin.

Bir çocuğun örgü bir oyuncakla kendisini, diğer insanları veya evcil hayvanları yaralaması, yumuşaklığı ve potansiyel olarak tehlikeli hiçbir detayın kullanılmaması nedeniyle imkansızdır. Bu sebeple en güvenli oyuncaklar arasında en üst sırada yer almaktadır.

 

Amigurumi Oyuncaklar Faydalıdır

El örmesi oyuncaklara dokunmanın mutluluk veren bir etkisi olduğu gerçektir. El yapımı ürünlerin doğal hissiyatı ve yumuşak dokuları oldukça çekicidir. Plastik, sağlıksız ve güvensiz oyuncakların suniliği kullananlara da yansımaktadır. Oysa örme bir oyuncağa sahip olan bir çocuk, büyük ihtimalle eline aldığı anda ona sarılmak ve onunla temas kurmak isteyecektir. Ayrıca, hafif olmaları dolayısıyla çocukların bu oyuncakları taşıması da sorun olmayacaktır. Modern, yüksek kaliteli dolgu maddelerinin ve kaliteli pamuklu iplerin birden fazla yıkama sonrasında bile şeklini koruma konusunda hiçbir sorun olmayacaktır. Ama doğal ipler kullanılması sebebiyle yüksek ısıda yıkanmaması da daha iyi olacaktır.

 

Amigurumi Oyuncaklar Farklıdır

Normal oyuncak mağazalarının dezavantajlarından birisi de, başka bir çocuğun her zaman sizin çocuğunuzla aynı şeye sahip olmasıdır. Bireysel gereksinimlere göre yapılan örgü oyuncaklarla bu imkansız bir durumdur. Bu türdeki her oyuncak benzersizdir. Çocuğunuz bu durumda türünün tek oyuncağına sahip olacaktır. Ayrıca her el yapımı ürün bir diğerinden farklı olacaktır. Makine imalatı olmadığı için her bir ürün aynı şekilde olsa bile bazı farklılıklar içerebilir. Bu da aslında orijinal ürüne sahip olduğunuzun da göstergesidir. Hatta bazı amigurumi yapanlar, belirttiğiniz özel siparişlere uygun ürünleri de kişiye özel imal etmektedir.

 

Örme Oyuncakların Bakımı

Çocuklar her zaman çevrelerinin ne kadar temiz olduğunu umursamayabilirler. Bu nedenle, bir oyuncağın kolayca yıkanabilir ve bakımının basit olması özel önem taşır. Örme ürünler her iki açıdan da eşsizdir. Onları makinede yıkamak ve kurutmak hiç de zor değildir. Bununla birlikte, uzmanlar ve üreticiler, çoğunlukla bu tür oyuncaklar için elde yıkamayı önermektedir. Böylece çok daha uzun süre kullanılabilir durumda kalırlar. İçerdiği pamuk oranı yüksek doğal iplerin ya da varsa ahşap materyallerinin kolayca bozulmaması adına elde ya da düşük ısıda yıkanması önerilmektedir.

 

Amigurumi Güzel Bir Hediye Tercihidir

Bu tür oyuncaklar; hem orijinal, hem kişiye özel, hem emek içeren, hem de evrensel olarak her yerde kabul gören hediyeler kategorisinde yer alabilir. Tüm olumlu niteliklerin yanı sıra, el yapımı örgü oyuncak, onu belirli bir kişi için ideal bir hediyeye dönüştürmek için özelleştirilebilir. En sevdiğiniz hayvanın ya da çizgi karakterin bir figürü ya da sizin için anlamı olan bir şekil ile tercih edeceğiniz örme oyuncakların anlamı derinleşebilir.

Çocuk bir kişiliktir. Onların ilgi ve tercihlerine göre yapılmış bir oyuncak, çok uzun süre en sevdikleri eşya haline gelebilir. Emek içeren her şey güzeldir ve yürekten hissedilir. Bunu edinince daha iyi anlayacaksınız.