150 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!!!
0
0 TL

Sevecen ile Tomurcuk Etkinlik Kitabı 2 – Sevecen'in Doğum Günü (Çıkartmalı)

Sevecen ile Tomurcuk Etkinlik Kitabı 2 – Sevecen'in Doğum Günü (Çıkartmalı)

Marka: Yapı Kredi Yayınları
%15

18.00 TL

15.30 TL

Şimdi sipariş verirseniz içerisinde kargoda.
Sepete Ekle
Hemen Al

“Sevecen ile Tomurcuk Etkinlik Kitabı 2 – Sevecen’in Doğum Günü (Çıkartmalı)”

Uğurböceği Sevecen ve Salyangoz Tomurcuk ile rengarenk bir macera!

Sevecen’in Doğum Günü, çocukları boya kalemleriyle birlikte Uğurböceği Sevecen ile Salyangoz Tomurcuk’un renkli dünyasına çağırıyor: Masallar, eğlenceli bilmeceler, boyama, çizimler, akıl yürütme ve matematik…

Okurken eğlenmek, çözerken öğrenmek, boyarken düşünmek için.

Bu kitap biraz farklı; sadece okumuyorsunuz, aynı zamanda çizebilirsiniz. Hatta renkli kalemlerinizi çıkarıp hemen şimdi boyamaya başlayabilirsiniz. Çünkü masalların arasına saklanmış bir sürü çalışma var.

Uğurböceği Sevecen ile Salyangoz Tomurcuk’un bu eğlenceli kitabında değişik çizimlerle anlatılmış pek çok bilmece var. Bunları cevaplarken kuru boya ya da pastel boya kullanmanı öneririz.

Kitaptan Alıntı

Ateşböceklerinin güzel bir yuvası vardı. Bu yuva, tepedeki ağacın yüksek bir dalına asılıydı. Ateşböcekleri, sıcak bir yaz sabahı aniden salıncak gibi sallanmaya başlayan evlerinde telaşla uyandılar. İçlerinden biri, “Dışarıda fırtına başladı!” dedi. Bir diğeri, “Evet, rüzgâr evimizi sallıyor” diye onayladı arkadaşını. Bir başkası ise “Bunu hemen durdurmalıyız, yoksa evimiz daldan düşecek!” diye söylendi. Ama onlar önlem alana kadar ip koptu ve ev hızla aşağı düşmeye başladı! Hep bir ağızdan “Aaaa!” diye bağırdılar ve telaşla evin pencerelerinden dışarı uçuştular. Sonuçta hiçbirinin canı yanmadı fakat evleri paramparça oldu. Orman sakinleri bu gürültüyü duyunca hemen ağacın altına geldiler. En küçük ateşböceği, “Evimiz yıkıldı!” dedi ağlayarak ve Sevecen’in kollarına sokuldu. Baltazar, “Üzülmeyin, bir süre bende kalabilirsiniz, bu arada size yeni bir ev yaparız” diyerek onları sakinleştirmeye çalıştı. Bu arada Geyikböceği de onları bir süre misafir edebileceğini söyledi. Yaşlı ateşböceği, “En büyük üzüntümüz lambalarımızın kırılması oldu” dedi. Tomurcuk, “Sorun değil, bir şekilde yapıştırırız lambaları” diyerek teselli etmeye çalıştı onu. “Hayır” dedi yaşlı ateşböceği, “Ne yazık ki yapıştıramayız... Yeni lambaları sadece Ateş Bilgesi verebilir bize.” Genç bir ateşböceği, “Ne zaman gidiyoruz bilgeyi ziyarete?” diye sorunca da, “Hemen!” diye cevap verdi. Hemen yola koyuldu ateşböcekleri. Sevecen ve Tomurcuk onlara iyi yolculuklar diledi. Ateşböcekleri üç gün boyunca uçtular. Gece olduğunda konakladılar. İlk geceyi bir mantarın şapkasının altında, ikinci geceyi bir mağarada geçirdikten sonra, nihayet üçüncü gece Ateş Bilgesi’nin evine ulaştılar. Bilgenin evi, ateşböceklerinin lambadan evlerinin aynısıydı ama onlardan çok daha büyüktü.

Bilge kapıyı yavaşça açtı, çok yavaş hareket ediyordu. Bükülmüş sırtında iki gümüş kanat parlıyordu. Uzun bir kukuletası vardı ve sakalları yere kadar uzanıyordu. Bu haliyle tıpkı bir sihirbaza benziyordu. “Lütfen içeri buyurun” diye mırıldandı. Ateşböcekleri içeri girer girmez hep bir ağızdan fırtınayı, lambalarının nasıl kırıldığını ve evlerini nasıl kaybettiklerini anlattılar. İçlerinden biri, “Bize ancak sen yardım edebilirsin” dedi Bilge’ye. Yaşlı bilge, “Tamam, size yeni lambalar vereceğim ama onları çok iyi korumalısınız” dedi ve ekledi: “Çünkü gece karanlığı çöktüğünde çok az orman sakini etrafı aydınlatabiliyor.” Sonra rafından on beş tane lamba indirdi ve hepsine sihirli değnekle dokunur gibi dokundu, böylece lambalar yandı. “Çok güzeller, teşekkür ederiz!” diye sevinçle uçuşan ateşböcekleri, vakit kaybetmeden bilgenin evinden ayrıldılar. Dönüş yolu üç gün sürdü. Yol boyunca döndüklerinde nerede oturacaklarına dair kendi aralarında endişeli endişeli konuştular. Aslında üzülmelerine hiç gerek yoktu çünkü orman sakinlerinin onlara bir sürprizi vardı: “Hu hu bu tarafa gelin, yeni evinize hoş geldiniz!” diye neşeyle seslendiler ateşböceklerine. Tomurcuk, “Bir ağaç kovuğunu sizin için harika bir eve dönüştürdük!” dedi. “Evet” dedi Peri, “Pencere ve kapı da yaptık.” Baltazar da ekledi: “Üstelik artık daldan düşeceğiz diye korkmanıza da gerek yok!” Ateşböcekleri, “Teşekkür ederiz!” dediler sevinçle ve çok geçmeden yeni evlerinde yorgunluktan uyuyakaldılar.

Yazar: Erika Bartos

Resimleyen: Erika Bartos

Sayfa: 60

Boyut: 21 x 30 cm

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
En Hesaplı Online Bebek Bezi Mağazası, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır