GameWright

(0)

Kurnaz Tilki Oyunu (Outfoxed)

 

Kurnaz Tilki oyunu ailecek veya arkadaşlarınızla eğlenerek oynayabileceğiniz güzel bir grup oyunu. Oyunun en güzel tarafı oyuncular arasından kazanan kaybeden olmaması. Bu oyunda ya hep beraber kazanacak ya da hep beraber kaybedeceksiniz.

Oyunun amacı büyük annenin kurabiyesini çalan kurnaz tilkiyi yakalamaya çalışmak. Bunun için oyuncular bir ekip çalışması yapmak zorunda. Eğer yeterli hamlede kurnaz tilkiyi yakalayamazsanız tilki büyük annenin kurabiyesini yiyecek. Çok dikkatli olmalısınız.

Kurnaz Tilki Oyunu Nasıl Oynanıyor?

Oyunumuzda bir oyun alanı, 3 tane oyun küpü, 16 adet şüpheli kartı, 16 adet kurnaz tilki kartı, 12 ipucu şetonu, ipucu dedektörü, oyuncuların piyonları ve kurnaz tilki mevcut.

Oyunun Başlangıcı

Öncelikle kurnaz tilki başlangıç konumuna ve oyuncuların piyonları orta noktaya yerleştirilir. 16 şüpheli kartı oyun alanının etrafına dizilir ve 2 tanesi açılır. Daha sonra 16 adet kurnaz tilki kartından bir tanesi rastgele seçilerek ipucu dedektörünün içine yerleştirilir.

Kurnaz Tilki Oyununun Kuralları

Oyuna ilk başlayacak olan oyuncu önce ipucu kartı mı yoksa şüpheli kartına mı ulaşmak istediğini belirler ve oyun küplerini atar. Şüpheli kartı açabilmeniz için oyun küplerinin 3 tanesinde de göz simgesi gelmelidir. Oyuncu küpleri 3 defa arka arkaya atma hakkına sahiptir. Eğer küplerden bazılarında göz simgesi gelmediyse onu yerde bırakıp diğerlerini atabilir. 3 deneme sonunda eğer bütün küplerde göz simgesi geldiyse istediği 2 tane şüpheli kartını açar. 3 göz simgesi gelmediyse işiniz kötü demektir. Bu durumda kurnaz tilki oyun alanında 3 birim ilerler ve kurabiyeye adım adım yaklaşmaya başlar.

Eğer ipucuna ulaşmak istiyorsanız attığınız oyun küplerinin üçünde de ayak izi simgesi gelmelidir. 3 küpte de ayak izi simgesi gelirse küplerin üzerindeki toplam ayak izi sayısında ilerleyebilirsiniz. Oyun alanındaki ayak izi ile gösterilen alanlardan birine ulaşırsanız 1 tane ipucu açmaya hak kazanırsınız. Bu durumda ipucu kartlarından birini alıp ipucu dedektörüne yerleştirirsiniz. Dedektörün penceresinden baktığınızda eğer gördüğünüz renk yeşil ise bu ipucu olumlu, beyaz ise olumsuz demektir. Örneğin ipucu kartında “Gözlük” çıktı. Pencerede yeşil görürseniz Kurnaz tilki gözlüklü, beyaz görürseniz kurnaz tilki gözlüksüzdür. Bu durumda açmış olduğunuz şüpheli kartlarını elemeye başlayabilirsiniz. Eğer 3 defa attıktan sonra 3 oyun küpünde ayak izi gelmediyse yine kurnaz tilki 3 adım ilerler ve kurabiyeye yaklaşır.

Oyun ilerledikçe ipuçları artmaya başlar ve bunları akılda tutmak artık daha da zorlaşacaktır. Sırası gelen oyuncu durumu analiz eder. Şuan yeni bir ipucuna mı ihtiyaç var? Yoksa biraz daha şüpheli kartı mı açılmalı? İsterseniz bunu hep beraber de kararlaştırabilirsiniz.

Kurnaz Tilki Oyununun Sonu

Eğer kurnaz tilki kurabiyeye ulaşmadan önce oyuncular suçluyu tespit edebilirse oyunu oyuncular kazanır. Suçlu tespit edilemeden kurnaz tilki kurabiyeye ulaşırsa tüm oyuncular kaybeder ve oyunu kurnaz tilki kazanır.

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 108 Kişi İnceledi

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4