Blue Orange

(0)

Koyunların Yarışı (Battle Sheep)

 

Battle Sheep (koyunların yarışı) oyunu 7 yaş ve üzeri çocuklarda mekansal algı ve strateji gelişimi sağlayan bir grup oyunudur.

Oyunda en çok koyununu çimenlere yayabilen oyuncu oyunu kazanır.

Oyunun içeriğinde, oyun alanı için 16 çayır parçası, her oyuncuya 16 şar adet olmak üzere 4 farklı renkte (mavi, kırmızı, beyaz, siyah)
 

 64 adet oyun jetonu bulunmaktadır.

Battle Sheep oyunu nasıl oynanır?

Öncelikle her oyuncu için 4 adet çimen alanı verilir. Oyuncular çimenleri diledikleri gibi birbirine değecek şekilde dizerler ve bir oyun alanı oluşturulur. Oluşturulan çimenlerin dış noktalarından herhangi birine her oyuncu tüm koyun jetonlarını yerleştirir.

Daha sonra sırası gelen oyuncu jetonlarının bir kısmını alıp yatay ya da dikeyde alanın en son noktasına taşır. Burada dikkat edilmesi gereken şey isterseniz 16 jetonun en az 1 tanesini bırakmak zorundasınız. Ayrıca jetonları taşırken yolun orta noktasında bir yere jeton bırakamazsınız. Gittiğiniz yönde en son noktaya jetonlarınızı bırakmak zorundasınız.

Burada rakibinizin önünü kapatıp onun koyunlarını dağıtmasını engelleyecek bir plan üretmeli ve kendi koyunlarınızı en çok alana nasıl yayacağınızla ilgili bir strateji kurmalısınız.

Her hangi bir oyuncu artık koyun jetonlarını hareket ettiremediğinde diğer oyuncu kalan jetonlarını dağıtabildiği kadar dağıtır. En çok koyununu dağıtabilen oyuncu oyunu kazanır.

Battle Sheep (koyunların yarışı) oyununun kazanımları

Battle sheep oyunu 7 yaş ve üzeri çocuklarda mekansal algı, düşünme ve strateji kurma becerisi gelişimi sağlar.

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 57 Kişi İnceledi

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4