Sleepy

(0)

Math Dice JR - Matematik Zarları Junior

 

MATEMATİK ZARLARI OYUNU

Matematik Zarları oyunu 6-8 yaş çocuklara ilk matematik becerileri kazandırırken matematiği eğlenceli bir şekilde sevdiren ve öğreten bir oyundur.

 

Amaç

Hedef sayıya veya en yakın sayıya ulaşmak için 5 adet 6 yüzeyli zarı kullanarak hedef zarda çıkan sayıya toplama ve çıkarma yaparak ulaşmak.

 

Oyun İçeriği

1 adet 12 yüzeyli Hedef zarı, 3 adet 6 yüzeyli zar, 2 Adet 6 yüzeyli yalnızca 1,2, ve 3 işaretlerinin bulunduğu sayı zarı, puanlama pisti, kullanım kılavuzu ve taşıma torbası.

 

Nasıl Oynanır

12 yüzlü hedef zarı atılır ve gelen sayıya ulaşmak için diğer 5 sayı zarı da atılır.  Hedef sayıya ulaşmak için diğer 5 sayıyla toplama ve/veya çıkarma yaparak hedef sayıya ulaşmaya çalışın. Eğer hedef sayıya ulaşılamazsa zarlar yeniden atılarak devam edilir. Hedef sayıya ulaşmak için ne kadar çok zar kullanırsanız puanlama pistinde o kadar fazla adım atarak ilerlersiniz.

DİKKAT: Oyunu biraz daha zorlaştırmak isterseniz hedef sayıya ulaşmak için gelen sayıları toplayıp çıkararak işlem yaptığınız gibi çarparak da işlem yapabilirsiniz.

 

Problemleri yeni bir yolla çözmeye çalışmak çocuklarda matematik becerilerinin keskinleşmesini sağlar.

 

Puanlama: Oyunda rakiplerden hızlı davranarak hedef sayıya ulaşılmaya çalışılır. Hedef sayıyı bulan ilk oyuncu cevabını söyler. Kim bir sayıyı ilk söylerse bu sayı onundur. Diğer oyuncular yerde kalan zarlardan da hedef sayıya ulaşabilirlerse onlar da puanlama pistinde ilerleme hakkını elde ederler.

 

MATEMATİK ZARLARI Oyununun Kazanımları

 

6 - 8 yaş çocuklarda dikkat, konsantrasyon ve hafıza gelişimi sağlayan hem eğlenceli hem de matematiği sevdiren bir oyundur. 

Ürünü Bugün 0 Kişi Satın Aldı
Ürünü 36 Kişi İnceledi
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4