100 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

İlk Bilim Kütüphanem

Kitap 1: Yaşayan Dünya

Gezegenimizin her köşesinde yaşam vardır. En sıcak çöllerde, en soğuk buzullarda, en yüksek dağlarda ya da en derin okyanuslarda bile canlılara rastlarsınız. Bu kitapta yaşamın şaşırtıcı çeşitliliğini, mikroskobik virüslerden dev ağaçlara kadar birçok ilginç canlıyı bulabilir, canlıların biyolojik yapılarını öğrenebilirsiniz.

İçindekiler

Dünya’da Yaşam, Yaban Hayatı, Yaşam Nedir?, Mikroskobik Yaşam, Bitkiler, Ağaçlar, Çiçekler ve Tohumlar, Besin Zincirleri, Hayvanlar Alemi, İnsan Vücudu, Sindirim, Beyin ve Duyular, Kalp ve Akciğerler, Kaslar, Kemikler ve Deri

Çevirmen: Aslı Tohumcu

Orijinal Adı: First Library of Knowledge – Living World

Yılı: 2007

Genişlik: 21

Yükseklik: 27

Sayfa Sayısı: 32

Kitap 2: Okyanuslar

Yeryüzünün üçte ikisinden fazlası okyanuslarla kaplıdır. Okyanus canlılarının çoğu, güneş ışınlarının ulaşabildiği yüzeye yakın yerlerde yaşar. 200 metrenin ötesindeki derinliklerde çok az ışık bulunur. Karanlık ve dondurucu soğukluktaki derin sularda çok az canlı yaşayabilir.

Bol resimli ve kolay anlatımlı bu ilginç kitapla, okyanus keşiflerine sen de katılabilirsin.

İÇİNDEKİLER

Dünya’nın Okyanusları, Okyanus Tabanı, Kıyılar ve Dalgalar, Kıyılarda Yaşam, Mercan Resifleri, Balıklar, Köpek Balıkları, Ahtapotlar ve Mürekkep Balıkları, Balinalar ve Yunuslar, Okyanus Göçleri, Derinlikler, Kutup Denizleri, Okyanus Keşifleri, Deniz Altı Arkeolojisi

Çevirmen: Sevgi Atlıhan

Orijinal Adı: First Library of Knowledge - Ocean Life

Yılı: 2012

Genişlik: 21

Yükseklik: 27

Sayfa Sayısı: 32

Kitap 3: Gezegenimiz Yerküre

Yerküre kayaçlardan oluşan ve kendi etrafında dönen, dev bir toptur. Güneş’in çevresinde dönen dokuz gezegenden biridir. Üzerinde yaşam olduğunu bildiğimiz tek gezegendir. Yüzeyinin üçte ikisinden fazlası okyanuslarla, geri kalanı da kıta (anakara) adı verilen kara parçalarıyla kaplıdır. Atmosfer adı verilen bir hava katmanı Dünya’yı çevreler. Gezegenimiz hakkında daha fazlasını öğrenmek için ayrıntılı resimlerle açıklanan ilginç konuları okuyabilirsiniz.

Çevirmen: Ali Berktay

Orijinal Adı: First Library of Knowledge - Our Planet Earth

Yılı: 2012

Genişlik: 21

Yükseklik: 27

Sayfa Sayısı: 32

Kitap 4: Gündelik Bilim

Bilim, dünyamızın işleyiş prensiplerini araştırır. Bilim adamları gökyüzünün neden mavi olduğu, hayvanların hücrelerinin nasıl çalıştığı ya da evrenin ne kadar büyük olduğu gibi sorulara yanıt bulabilmek için çalışır. Günümüzde bilimsel gelişmeler o kadar hızlandı ki, neredeyse her gün yeni keşifler ve buluşlar yapılıyor. Ancak hâlâ cevabı bulunamamış milyonlarca soru var. Bu zor sorulara geçmeden önce işe baştan başlamaya ve bilimin temel adımlarını öğrenmeye ne dersiniz?

İÇİNDEKİLER

Atomlar, Maddenin Halleri, Kimyasal Reaksiyonlar, Metaller, Kuvvet ve Hareket, Yer Çekimi, Sürtünme, Makineler, Yüzme ve Batma, Enerji, Isı, Işık, Ses, Elektrik

Çevirmen: Sevgi Atlıhan

Orijinal Adı: First Library of Knowledge - An Introduction to Science

Yılı: 2010

Genişlik: 21

Yükseklik: 27

Sayfa Sayısı: 32

Kitap 5: Minik Canlılar

Bilinen hayvan türlerinin yarısından fazlası böcektir. Bugüne kadar tanımlanmış bir milyondan fazla böcek türü vardır. Ayrıca henüz tanımlanmamış milyonlarca böcek türü olduğu tahmin edilmektedir. Böceklerin çoğu doğada önemli roller üstlenir. Çiçekli bitkilerin dörtte üçünde tozlaşmayı böcekler sağlar ve pek çok hayvan böcek yiyerek beslenir. Böcekler olmasaydı topraklar bu kadar verimli, ormanlar bu kadar güzel olmazdı. Gelin birlikte minik canlıların harika dünyasını ziyaret edelim.

İÇİNDEKİLER

Böceklerin Dünyası, Böcek Nedir?, Kamuflaj, Kın Kanatlılar, Karıncalar, Arılar ve Yaban Arıları, Bal Arılarının Yaşamı, Karınca Yuvası, Termitler, Kelebekler ve Güveler, Bir Kelebeğin Yaşamı, Sinekler ve Sivrisinekler, Böcek Türleri, Örümcekler ve Akrepler, Bir Örümcek Ağını Nasıl Örer?

Çevirmen: Sevgi Atlıhan

Orijinal Adı: First Library of Knowledge - World of Bugs

Yılı: 2010

Genişlik: 21

Yükseklik: 27

Sayfa Sayısı: 32

Kitap 6: Nasıl Çalışır

Makineler olmasaydı acaba yaşam neye benzerdi? Uzak yerlere at üstünde gitmek çok zor olurdu. İşleri yapmak çok daha fazla zaman alırdı. Hadi bunlar neyse, ama bir düşünsenize televizyon, telefon ya da bilgisayar olmasaydı yaşam nasıl olurdu? Modern makinelerin yaşamı çok daha kolay ve eğlenceli bir hale getirdiğini söyleyebiliriz.

 

İÇİNDEKİLER

Ağır Makineler, İnşaat Makineleri, Arabalar, Trenler, Gemiler ve Tekneler, Uçaklar, Uçaklar Nasıl Uçar?, Uzay Roketleri, Teleskoplar, Kameralar ve Fotoğraf Makineleri, Dijital Kayıt, Televizyon, Bilgisayarlar, Telefon ve İnternet

Çevirmen: Aslı Tohumcu

Orijinal Adı: First Library of Knowledge - How Things Work

Yılı: 2009

Genişlik: 21

Yükseklik: 27

Sayfa Sayısı: 32

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur. Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır